Jak na věc


penzijní fond české pojištovny změna smlouvy

Chcete se dozvědět více o penzijním připojištění či jak si přilepšit k vašemu důchodu?

    Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na penzijní připojištění, který přesně na míru sestaví váš finanční plán pro penzijní připojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.
    Platí úměra, že čím méně je pracujících, tím mají důchodci nižší důchody. V letošním roce se navíc v Česku vyrovná počet dětí a mládeže do 18 let a osob starších nad 60 let.
    Penzijní připojištění má v současné době sjednáno 4,4 milionů lidí v Česku, kteří se označují jako účastníci penzijního připojištění. Průměrná měsíční úložka činí podle statistiky Asociace penzijní fondů ČR pouhých 300 korun.
    Poraďte se s finančním poradcem a investujte volné peníze do otevřených podílových fondů, případně nakupujte akcie. Tím si můžete vytvořit dostatečně velký finanční polštář, který využijete při čerpání peněz v důchodu.


17.6.2011 - Penzijní fondy srovnání

    Naši specialisté vám poradí, jak správně vybrat penzijní připojištění, domluvte si nezávaznou schůzku. Sami si můžete na kalkuačce penzijního připojištění spočítat, kolik budou činit vaše úspory včetně státních příspěvků a zhodnocení v budoucnosti. Nebo si v našem penzijním připojištění srovnání dobře prohlédněte zhodnocení v jednotlivých letech u jednotlivých penzijních fondů v ČR.
    Možnost přerušit své penzijní připojištění na určitou dobu je možné. Klient musí samozřejmě mít uzavřenou platnou smlouvu s nějakým penzijním fondem. A ve zvoleném období nebude posílat na svůj účet žádné prostředky. Důležité je si však uvědomit, že doba přerušení se pak následně nezapočítává do doby pojištění pro nárok na dávky.
    Skrze penzijní fondy poskytují finanční instituce populární produkt - penzijní připojištění. Penzijní fondy jsou akciovými společnostmi, které spravují peníz...
    Hledáte penzijní fondy? Tak se podívejte na penzijní fondy srovnání. Přehledné srovnání všech fondů penzijního připojištění v ČR. Základní tabulka kde jsou uvedeny výnosy.


Chcete si zajistit mimo penzi další příjem?

    Účastník penzijního připojištění může přerušit svou smlouvu dnem, který jasně uvede v oznámení o přerušení penzijního připojištění. Tímto dnem je pak první kalendářní den měsíce, který následuje po doručení písemného oznámení penzijnímu fondu, který přerušení nabízí. Avšak důležité je dodržet určité podmínky. Přerušit penzijní připojištění totiž nejde vždy, ale účastník musí platit příspěvky na penzijní připojištění alespoň 36 měsíců nebo platit alespoň 12 měsíců v případě každého dalšího přerušení u téhož penzijního fondu.
    Obecná představa, že pětistovka měsíčně vás ve stáří spasí je lichá. Abyste si udrželi současnou životní úroveň, musíte si odkládat na stáří alespoň jednu sedminu vašich současných příjmů.
    Se spoření na penzi je nejlepší začít co nejdříve. Pokud se vám blíží doba odchodu do důchodu, už příliš výši důchodové renty plynoucí z penzijního fondu ovlivnit nemůžete, ale v případě, že jste mladší třiceti, čtyřiceti let, máte vysokou pravděpodobnost, že si i v důchodu uchováte svůj životní standard, jaký máte nyní.
    Penzijní připojištění si za celou dobu své existence vybudovalo významnou pozici na českém finančním trhu a v současné době je penzijní připojištění nejvýhodnější státem podporovanou formou spoření.
    Celkový objem finančních prostředků, které spravují penzijní fondy je 200,2 miliardy korun. Na jednoho účastníka tak připadá částka okolo 44 700 korun.


Výše státní podpory pro smlouvy penzijního připojištění

    Po dobu přerušení se nemění podmínky smlouvy a účastník penzijního připojištění má tak stále právo na podíl na výnosech, které mu generují jeho naspořené prostředky. I v době přerušení penzijního připojištění jsou tak prostředky na individuálním účtu penzijního připojištění každého klienta úročeny a jemu náleží tento výnos bez výjimky.
    Penzijní připojištění je jedním z pilířů pro zajištění financování vašeho stáří. Spoléhání na státní důchody se nemusí vyplatit. Český systém vyplácení starobních důchodů je založen na průběžném vyplácení. V praxi to funguje tak, že každý pracující člověk odvádí sociální pojištění, které se přerozděluje důchodcům na jejich důchody.
    Často se stane, že člověk je v určité životní situaci a nemá možnost aktuálně platit své penzijní připojištění. Avšak je si vědom faktu, že penzijní připojištění je v dnešní době prakticky nutností a tak se snaží hledat možnosti, jak je možné penzijní připojištění přerušit bez nutnosti cokoliv rušit či přijít o peníze. A přesně na to je také v zákoně o penzijním připojištění pamatováno. Je však samozřejmě nutné splnit určité podmínky a stále být účastníkem penzijního připojištění po skončení doby přerušení.


Chcete uzavřít nebo změnit smlouvu? Kontaktujte nás!

    Sjednání penzijního připojištění a poté spoření touto formou vás na budoucnost v důchodu příliš nespasí. I když si budete spořit vysoké částky, nebude využit potenciál dlouhodobého horizontu.
    V každé věkové skupině tak bude zhruba 2 miliony lidí. Poměr starších lidí se však bude zvyšovat, oproti mladším. Průběžný model financování důchodů tak může být pro příští generaci důchodců již neúnosný.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00