Jak na věc


planetárium praha program únor

D12 Knauf Cleaneo akustické podhledy (D12.cz)

    Podpořit zájem dětí o vesmír lze i jinak - za každého počasí a v pohodlí domova. Nabízíme malá projekční planetária, která promítají zvolna se otáčející hvězdnou oblohu z kotoučku na strop. Ideální projekční vzdálenost je cca od 2 do 3 metrů, tedy z podlahy či stolku na strop.
    Planetárium Segatoys homestar Flux 5 W na domácí promítání hvězdné oblohy s jednoduchou obsluhou, 5 W LED světelným zdrojem teplé bílé barvy. Napájení ze sítě anebo z powerbanky přes USB konektor, projekční vzdálenost 120-290 cm.
    Doplňkový disk pro planetárium Sega Toys Homestar Original i Flux - Protocluster - rozšíří možnosti promítání z planetária o další scénu. Obraz diváka přenese do vesmíru "mladého" asi 1,5 miliardy let po Velkém třesku, kdy vznikaly hvězdy a galaxie.
    Nabízíme sférické promítání vzdělávacích a zábavních fulldome filmů (nejen) o hvězdách a vesmíru v nafukovacím planetáriu - a to přímo na místě, kam si nás pozvete.
    Pro  osobní automobily je příjezd k hvězdárně z ulice Lovecká  odbočením do ulice Servítky, odtud spojnicí do ulice Za Hvězdárnou a na jejím konci je hvězdárna - mapa


Domácí planetária a příslušenství

    Domácí planetárium pro projekci na rovnou či kulovou plochu. Zdrojem je 3 W LEDka, ostřící vzdálenost 150-230 cm, průměr projekce 270 cm. Zobrazuje až 60.000 hvězd, automatický časový vypínač (15, 30 a 60 minut), náhodné přelety meteorů.
    Doplňkový disk pro planetárium Sega Toys Homestar Original i Flux - snímek z Hubble Space Telescope - HUBBLE ULTRA DEEP FIELD zobrazuje téměř 10 000 galaxií.
    V těsné blízkosti hvězdárny v Hradci Králové byl dokončen projekt nového digitálního planetária. Jde o stavbu zajímavou nejen svým pojetím a architektonickým řešením, ale samozřejmě i tím, že zde našly uplatnění materiály Knauf.
    Firma Baader Planetarium, jak již název napovídá, vyrábí i planetária. První planetárium bylo vyrobeno před více než 50ti lety - v roce 1966. Byla to doba rozkvětu astronomie ve školství, budování lidových hvězdáren a kroužků při větších podnicích. Planet


nafukovací planetárium přijede až k vám

    V základní výbavě jsou dva kotoučky - severní hvězdná obloha a severní obloha se schématy souhvězdí. K planetáriím Sega Toys lze pořídit i další projekční kotoučky např. s polární září, obrázky planet Sluneční soustavy, hvězdokup, ISS, hvězdnou flotilou ze Star Wars, či schéma zatmění Slunce atp. Přístroj má nastavitelný časový spínač, takže dítko může dle svého přání každý večer usínat pod hvězdami (a později i romanticky naladění rodiče :-).
    Středobodem nového planetária talířového profilu o rozloze větší než 800 metrů čtverečních je projekční kruhový sál s nakloněným hledištěm. Speciální projekční plocha má tvar polokoule. Obraz zajišťuje projekční digitální systém s několika projektory pokrývající tak celou plochu. Diváci tak uvidí prostorovou projekci hvězdné oblohy nebo také různé videofilmy z dalších vědních oborů lidského poznání. Ve dvou podlažích kolem kruhového sálu budou instalovány interaktivní expozice „Mikrosvět – makrosvět“ a „Energie – její formy a přeměny“, které budou návštěvníkům umožňovat, aby se stali aktivní součástí výstavy. Jednotlivé části expozic budou předvádět nejdůležitější fyzikální jevy a jejich projevy v přírodních procesech a umožní pochopit pojem energie a poznání jejích přeměn. Prostor planetária byl přizpůsoben vozíčkářům a počítá se rovněž se zvláštními programy pro neslyšící a nevidomé.


Digitální planetárium Hradec KrálovéPod ocelovým skeletem se skrývá sádrokarton

    Konstrukce planetária je tvořena ocelovým skeletem, ve kterém je provedena vestavba, především ze sádrokartonu. Všechny použité sádrokartonové desky a tmely pocházejí z provenience firmy Knauf. Suchou stavbu prováděla montážní firma Ing. Jitky Vaníčkové, která působí na trhu již od roku 1997. Kromě klasických sádrokartonových konstrukcí, které lze nalézt prakticky na každém kroku, jsou zde použity i akustické podhledy s děrovanými deskami Knauf Cleaneo. „Nejnáročnějším momentem na této stavbě byly konstrukce obvodových předsazených stěn, které se díky zakulacenému tvaru musely lámat do tří rovin a následně skládat k sobě a vytvářet tak požadovanou podobu. To byl oříšek, zejména proto, že jsme museli kvůli ceně použít standardní desky. V planetáriu je řada míst, ve kterých by bylo vhodnější pracovat s ohebnými deskami vyšší kategorie, ale z finančních důvodů to nebylo možné“, vysvětlovala Jitka Vaníčková. „Pro nás to byla velice zajímavá zakázka. Mám raději podobné projekty a výzvy, u k
    Promítací disk - doplněk k planetáriu Sega Toys Homestar rozšíří možnosti domácího planetária o promítání známého viditelného vesmíru v jednom obraze od umělce Pabla Carlos Budassi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00