Jak na věc


plastika břicha po porodu

Přijďte na nezávaznou konzultaci

    Některé ženy mohou využít možnost provedení liposukce během abdominoplastiky. Liposukce se provádí v oblasti boků, případně břicha nad pupkem. Operace je někdy označována jako lipoabdominoplastika. Liposukci při plastice břicha doporučujeme pro dosažení lepšího výsledku, tvaru respektive zeštíhlení postavy.
    Operace spočívá v odstranění nadbytků kůže a podkožního tuku na břiše a ve zpevnění břicha sblížením rozestouplých břišních svalů. Kožní řez je plánován tak, aby výsledná horizontální jizva byla co nejníže v podbřišku – těsně nad ochlupením, tedy skrytá pod spodním prádlem. Kůže a podkožní tuk se uvolní od svaloviny, sesune se dolů a její nadbytek se odstraní. U kompletní (klasické) abdominoplastiky se uvolní a přemístí a pupek. Při miniabdominoplastice lze provést současně i liposukci boků a břicha.
    Pokud je to žádoucí, tak se po odstranění kožních nadbytků upravují rozestupy břišních svalů jejich sešitím, tím se zpevní břišní stěna. Toto zpevnění břicha se provádí jak při klasické abdominoplastice, tak při miniabdominoplastice.


Diastáza – rozestup břišních svalů

    Některé ženy mívají nadbytky lokalizovány pouze v podbřišku, v těchto případech není nutné přemísťovat pupek – hovoříme o miniabdominoplastice, kdy po operaci není jizva kolem pupku a jizva v podbřišku je menší. Při miniabdominoplastice lze provést současně i liposukci boků a břicha.
    Abdominoplastika je vhodná pro ženy, které mají po porodu nadbytky kůže a tuku na břiše nebo oslabenou břišní stěnu. K uvolnění kožních řas na břiše však dochází i po větším zhubnutí, kdy další hubnutí ani intenzivní cvičení nevedou ke zmenšení kožního převisu, úbytek hmotnosti může vzniklé převisy ještě zvýraznit. Plastickou operací břicha je možné tyto kosmeticky nepříznivé stavy vyřešit.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00