Jak na věc


prázdninový program amfiteátr loket

Industriální bydlení na pouhých 50 m2

    Na Bydlo.cz najdete nejlepší inspiraci z oblasti architektury a realizace interiérů. Profesionálům nabízíme prostor pro prezentaci vlastní práce a příležitost se odborně vyjádřit. Objevte nový rozměr sdílení nápadů i hledání inspirace pro bydlení.
    Tento prázdninový dům vypadá na první pohled jako stodola. Je to právě díky jeho obdélníkovému půdorysu a klasické sedlové střeše, která ladí k tmavě šedé cihlové fasádě. Celý dům se skládá z přízemí, patra a terasy, která slouží jako předěl mezi domem a zahradou. Jejím úkolem je spojit oba tyto celky tak, aby na sebe plynule navazovaly. A na co dalšího se architekti ze studia Modelart Arhitekti zaměřili?
    V patře se nachází tři ložnice, které spojuje společný galerijní prostor, koupelna a salonek. Jak si můžeme všimnout, dům je plný geometrických tvarů, nejen co se týče obdélníkového půdorysu. Architekti říkají, že tyto prvky jsou inspirovány tradiční srbskou architekturou. Z obývacího pokoje se můžeme dostat do zahrady, která rodině poskytuje další prostor pro trávení volného času. Z domu vychází 9 metrů dlouhá terasa, která slouží jako spojovací prvek domu a zahrady. Díky velkým zaskleným plochám se do domu dostává spousta přirozeného denního světla.


Podkrovní bydlení na Vinohradech

    Základním požadavkem při projektaci a stavbě domu bylo přání, aby mohla rodina trávit svůj volný čas spolu. Proto v přízemí domu najdeme velké společné prostory, které jsou pro setkávání rodiny přímo ideální. V patře jsou k nalezení místa, která poskytnou obyvatelům domu dostatek soukromí. Společenská část v přízemí se skládá z obývacího pokoje a jídelního koutu. Kuchyně je oddělena, s jídelní částí ji spojuje barový pult, který může posloužit stejně dobře jako stůl k víkendovým snídaním. Poslední místností, kterou v přízemí najdeme, je ložnice, k níž patří vlastní koupelna.
    Celý interiér na nás působí elegantně. Je to zejména díky použitým materiálům a hře s tvary. V interiéru najdeme čisté linie, jemné barvy, lesklé plochy, ale i kontrasty. V podkrovních pokojích najdeme na míru dělaný nábytek, který je vestavěn podle sklonu střechy, tak aby nic nepřišlo nazmar. Jako největší kontrast v domě může působit bílá lesklá kuchyňská linka, která kontrastuje oproti černému barovému pultu a pracovní desce.
    Kdekoli zrovna toužíte po vlně inspirace, máte Bydlo.cz s sebou. Jsme mobilní a máme rádi tablety. Naše nápady pro bydlení tak můžete ukázat svým blízkým, kdekoli se vám zamane.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00