Jak na věc


pravčická brána ubytování

Všechny články o značce / modelu

    Pravčická brána stojí na svém místě odnepaměti. Je výsledkem milióny let trvajícího zvětrávání v méně odolné části skalního masivu, tvořeného kvádrovými pískovci turonského stáří.
    Pravčická brána s rozpětím 26,5 m představuje největší pískovcový skalní most v Evropě. Pro svoji jedinečnost a atraktivní polohu v národním parku České Švýcarsko byla v roce 2009 nominována do soutěže 7 nových divů světa. U brány je v provozu výletní zámeček Sokolí hnízdo s restaurací. V areálu Pravčické brány jsou také vybudovány 3 skalní vyhlídky s pohledem na dominanty Českého a Saského Švýcarska. Národní přírodní památka.
    Pravčická brána je výsledkem milióny let trvající boční eroze v méně odolné části tohoto skalního masivu. V počátcích turistického objevování krás Pravčické brány stával u její paty malý, kůrou pobitý domek, sloužící jako výčep s nabídkou občerstvení. První turisté pocházeli z řad měšťanů a šlechtické společnosti. Jejich zvykem bylo najímat si pro své výstupy na Pravčickou bránu mezky či skupiny nosičů, a to i přes to, že vycházeli z blízkého Hřenska.


Kontaktujte nás pro více informací

    Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti.
    Roku 1881 nechal majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen vystavět u Pravčické brány výletní zámeček Sokolí hnízdo. Pozval si k tomu účelu dělníky z Itálie a to z prostého důvodu – byli nejlevnější pracovní silou. Celý zámeček byl postaven během jediného roku, což je při jeho rozsáhlosti a době, ve které byl stavěn, čas téměř rekordní. O několik let později bylo na skalních vyhlídkách v bezprostředním okolí vybudováno zábradlí.
    Součástí areálu Pravčická brána je několik vyhlídek – jedna při úpatí skalního mostu, ostatní o pár desítek metrů výš na okolních skalách. Ze všech je krásný výhled na dominanty Českého a Saského Švýcarska.
    Za vstup do areálu se začal brzy po vystavění restaurace platit poplatek.Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti.


Nové hybridní BMW 530e se chlubí dojezdem 66 km čistě na elektřinu

    Rozpětí skalního oblouku u dna činí 26,5 m, výška otvoru Pravčické brány je 16 m, šířka 7–8 m, minimální tloušťka skalní brány je 3 m. Díky těmto rozměrům je Pravčická brána vedena jako největší pískovcový skalní most v celé Evropě.
    VlakemA. Zastávka je v Děčíně, dál autobusem a pěšky.B. Zastávka na německé straně je v Schöna na protějším břehu Labe, do Hřenska se dostaneme převozem.
    Zámeček Sokolí hnízdo nechal v roce 1881 vystavět majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen. Stavbu zajišťovali nízkonákladoví dělníci z Itálie. Celý zámeček se jim podařilo vybudovat v rekordně krátkém čase, a to během jediného roku. Dodnes je v zámečku zachována stylová restaurace s původním zdobením dřevěných stěn a stropu. V prvním patře zámečku sídlí muzeum národního parku České Švýcarsko.
    ParkováníAuto musíme nechat na parkovišti ve Hřensku (placené parkoviště za restaurací Klepáč) nebo dojet na parkoviště na Mezní Louku (u hotelu Mezní Louka), toto jsou dva výchozí body pro výlet na Pravčickou bránu (mimo tato místa je přísný zákaz parkování).
    www.offroadsafari.cz ~ [+420] 605 231 697 ~ martin@offroadsafari.cz


Vánoční prohlídky na děčínském zámku

    Kdy?Areál Pravčické brány je přístupný celoročně (od dubna do konce října denně od 10:00 - 18:00 hod., od listopadu do konce března denně od 10:00 do 16:00 hod. My jsme tento skalní klenot navštívili v každém ročním období a vždy měl něco do sebe. Aktuální krásné počasí doslova vybízí k jeho návštěvě. Bránu můžete navštívit i v zimě, kdy je však nutné počítat s náročnější cestou.
    V počátcích turistického objevování krásy Pravčické brány stával u její paty malý kůrou pobitý domek, sloužící jako výčep. Přístupová cesta od Hřenska zv. Pelagiensteig byla vydlážděna již koncem 70. let 19. stol. a tehdy došlo i k vybudování promenádní stezky směrem k Mezní Louce.
    Od místa vstupu do areálu se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, odkud můžeme pozorovat samotnou Pravčickou bránu nebo se kochat působivými pohledy do blízkého i vzdálenějšího okolí.
    Vidět Pravčickou bránu patří mezi turisty a snad i Čechy obecně k dobrému bontonu – opravdu to stojí za to! Místo má dobré jméno a navštěvují jej zástupy zahraničních turistů. Doporučuji brzké nebo pozdní hodiny a nejlépe mimo sezónu.


Penzion U Václava v Janově u Hřenska

    Největší přirozená skalní brána v Evropě. To je Pravčická brána nalézající se v Národním parku České Švýcarsko nedaleko obce Hřensko v okrese Děčín. Kdo jí chce vidět na vlastní oči, musí zdolat šestikilometrovou turistickou trasu vedoucí pod skalami s množstvím krásných výhledů.
    Škoda (4643)Abarth (3)Aixam (5)Alfa Romeo (78)Aston Martin (4)Audi (684)Bentley (23)BMW (953)Buick (1)Cadillac (7)Chevrolet (166)Chrysler (63)Citroën (644)Dacia (279)Daewoo (16)Daihatsu (10)Dodge (48)DS Automobiles (5)Ferrari (35)Fiat (355)Ford (1566)Honda (161)Hummer (8)Hyundai (856)Infiniti (10)Isuzu (2)Jaguar (36)Jeep (102)Kia (519)Lada (2)Lamborghini (23)Lancia (26)Land Rover (121)Lexus (24)Lincoln (4)Maserati (9)Mazda (246)MCC (1)Mercedes-Benz (597)MG (3)Mini (81)Mitsubishi (195)Nissan (238)Opel (894)Peugeot (1102)Pontiac (3)Porsche (113)Renault (859)Rolls Royce (4)Rover (2)Saab (22)Seat (375)Smart (35)SsangYong (26)Subaru (85)Suzuki (215)Toyota (408)Volkswagen (2390)Volvo (483)


Nezapomeňte na kontrolní seznam pro dovolenou v přírodě

    Pravčickou bránu navštívily od dob, kdy byla "objevena" pro turistiku, prokazatelně milióny lidí. Mezi mnoha známými osobnostmi se jejím půvabům obdivoval hned dvakrát – v letech 1831 a 1851 – slavný autor pohádek Hans Christian Andersen. Je bezesporu jasné, že také zde načerpal mnoho inspirace pro svou práci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00