Jak na věc


projevy zánětu slinivky

Projevy potravinové alergie a intolerance

    © 2013 - 2016 Miloš Zeman - všechna práva vyhrazena.Bez předchozího výslovného písemného souhlasu není dovoleno jakékoliv další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na těchto stránkách. Vytvořilo studio look4vision.cz
    Pokus se projeví anafylaktická reakce organismu je potřeba jednat velmi, velmi rychle. Zachování dýchacích a oběhových funkcí je prvotní prioritou, kterou je potřeba řešit s lékařem. Při anafylaktickém šoku se nutné dodat organismu adrenalin a kortikoidy, které tlumí imunitní reakce těla. Pokud lékař není k dispozici, doporučuje se podat pacientovi co nejrychleji antihistaminika (Zodac, Zyrtec a podobně).
    Alergická reakce může způsobit zvětšení hrtanu nebo jazyka, který způsobí omezení průchodnosti dýchacích cest respektive v krajním případě i k neprůchodnosti dýchacích cest a tím k dušení.
    Projevům potravinové alergie a intolerance v oblasti trávicí soustavy je věnován samostatný článek zde: Trávicí soustava a projevy potravinové alergie a intolerance.


Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti státního svátku Francouzské republiky

    Nepříjemné projevy na kůži zejména v oblasti velkých kloubů a obličeje, hrudníku a krku jsou jedním z nejčastějších projevů potravinových alergií, ale i intolerancí. Problematika atopické dermatitidy má na našem serveru vlastní rubriku a věnuje se mu několik článků - více zde Atopický ekzém.
    Problém v oblasti trávicí soustavy bývá často laickou a bohužel i lékařskou veřejností zaměňován s projevy běžných nemocí a je potřeba je dlouhodobě sledovat a případně i lékaře přesvědčit, že tyto symptomy nemusí být příznaky běžných nemocí, ale i potravinové intolerance nebo alergie.
    Astmatické potíže jsou jednou nejčastějších alergických reakcí organismu. Astma se projevuje zejména u alergií pylových, alergií na prach, ale i objevuje se i u potravinové alergie. Astma je vlastně dlouhodobý zánět dýchacích cest, který vede k zúžení některé části dýchací soustavy a tím k omezení dýchání.
    Podráždění nosní sliznice vede k jejímu otoku. Při současné tvorbě sekretu vede k k neprůchodnosti dýchacích cest a tvorbě sekretu. Alergická rýma se projevuje nejčastěji produkcí "vodnatého" hlenu respektive sekretu.


Projevy alergie a intolerance související články

    Potravinové alergie a potravinové intolerance mají, stejně jako jiné nemoci, různé projevy a symptomy. Ačkoliv projevy potravinové alergie se nejčastěji projevují na kůži, tak existují i další projevy v oblastech trávící nebo dýchací soustavy, v oblasti očí a některé alergie mohou v extrémních případech vyústit až v anafylaktický šok.
    Projevy na kůži patří k nejčastějším projevům potravinových alergií. Například malých dětí se uvádí číslo 80%, kdy se potravinová alergie projeví právě na kůži.
    Alergie se může projevit také při dýchání respektive problémy v oblasti dýchací soustavy. Stejně jako u alergie na pyly, i u potravin se mohou objevit astmatické problémy, ale i další komplikace.
    Potravinové alergie a intolerance se mohou projevovat různě. Zda jde skutečně projev alergie na potraviny nebo zda jde o projevy jiných alergií (například alergie na pyly) nebo dokonce jiných nemocí je někdy obtížné určit. Z tohoto důvodu je nutné pacienta sledovat dlouhodobě a všímat si všech projevů, které se na organismu projevují. Nelze v tomto se pouze spolehnout na všeobecného lékaře nebo pediatra, který pacienta vidí v okamžiku akutního stádia a ne vždy jsou lékaři schopni nebo i ochotni se zabývat diagnózou potravinová alergie nebo intolerance a léčí pacienta na jiné choroby.


Dýchání a projevy alergie v dýchací soustavě

    Alergický orální syndrom se projevuje u potravinové alergie nejčastěji v kombinaci s alergií na pyly. Otoky rtů, velké svědění, mravenčení v oblasti dutiny ústní, problémy s polykáním jsou nejznámější příznaky orálního alergického syndromu.
    Nevolnost, bolest na prsou, pocení (studený pot), točící se hlava a mžitky před očima a nakonec bezvědomí, zástava dechu i srdeční činnosti - takto se projevuje anafylaktický šok.
    Jde vlastně o nejtěžší a také nejnebezpečnější alergickou reakci organismu, někdy také nazývané jako těžký alergický stav. Anafylaktický šok může způsobit alergie na potraviny, dále alergie na bodnutí hmyzem, alergie na léky, jsou uvedeny i případy anafylaktického šoku jako alergie na latex.
    Některé potravinové alergie se mohou projevit i v oblasti očí. Nejčastěji jde o zarudlé oči a záněty spojivek. Projevy v oblasti očí se projevují zejména ve spojení s alergickou rýmou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00