Jak na věc


radar a bouřky

PORT → Téma → Není radar jako radar

    RNDr. Petr Pokorný, CSc., fyzik: Výkon je strašně důležitá věc, protože radary dálkového dosahu se řídí nějakou rovnicí, a ta rovnice udává poměr mezi vyslaným výkonem a přijímaným výkonem, že klesá se čtvrtou mocninou vzdálenosti.
    Pplk. v.v., Ing. Stanislav Kaucký, vojensko-technický analytik: Je součástí další soustavy, obrovské soustavy senzorů, ale jenom tento radar je schopen z těch senzorů sám poskytovat takto přesná data a z toho vyplývá samozřejmě jeho klíčová role a nezastupitelné místo jinými senzory.
    Nad radarem se vznáší ještě jedna otázka: Jak bude chráněn? Nehrozí útok na radar jako na klíčový prvek celého systému? Vojenští analytici se shodují: Pokud bude veden jakýkoli útok, radar bude na řadě vždy první. Navíc nikdy nelze stoprocentně ochránit ani radar, ani lidi žijící v jeho okolí.
    RNDr. Petr Pokorný, CSc., fyzik: Malý jaderný reaktor, jako je třeba v ponorkách, by bezpečně nakrmil takovýto zařízení, a pokud by byl dostatečně hluboko, tak by zajišťoval, že vlastně se k tomu nikdo jiný nepovolaný nedostane, a je to nejspolehlivější zdroj energie.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00