Jak na věc


rozhovor s monikou koblizkovou

Kardinál Duka v rozhovoru pro iZUN

    V Lidových novinách vyšel 14. října 2017 předvolební rozhovor kardinála Duky s Ondřejem Koutníkem na téma nadcházejících voleb, uplynulé Národní svatováclavské pouti a směřování světa.
    Exkluzivní rozhovor dvou mimořádných osobností v pořadí už třetím pokračování Společného výslechu přinesla Česká televize na Nový rok 1. ledna 2014. Od 16:20 se mohou diváci mohli zaposlouchat do rozpravy pražského arcibiskupa, kardinála Dominika Duky a vědce, astrofyzika a popularizátora vědy Jiřího Grygara. Pořad připravilo brněnské studio v režii Jiřího Stracha.
    Hostem pořadu Jak to vidí... redaktorky Zity Senkové byl dne 19. května 2017 kardinál Dominik Duka. Hovořilo se o svatořečení tzv. fátimských pasáčků, politické situaci i nových svatovítských varhanách.
    V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes hovořil kardinál Duka o vlastenectví, uprchlické krizi a mši, kterou 31. října slouží v katedrále za oběti heydrichiády.
    Je zde poslední část rozhovoru s Darrellem Peckem. Celý seriál těchto rozhovorů vyšel na našem serveru s českými titulky. Spolu s posledním dílem nabízíme i snadnou rekapitulaci. Shlédněte všech 7 dílů najednou…


Videorozhovor s Mirkem Velechovským a CT EXTREME Carping

    Rozhovor neboli interview lze charakterizovat jako metodicky vedený dialog mezi tazatelem a dotazovaným. Rozhovor, spadající do slohového útvaru publicistického stylu, je veden za účelem získání potřebných informací, zpravidla od známé, významné nebo zajímavé osobnosti. Používá se zejména v žurnalistice. Tazatel by se měl při rozhovoru vyvarovat záludných otázek, dotazovaného by měl spíše podporovat a posunovat kupředu. Důležitou součástí rozhovoru je prvotní, alespoň stručné představení dotazovaného, které ve výsledku představuje prakticky nejdelší text psaný samotným autorem/tazatelem.
    V reakci na vlnu zájmu poskytl kardinál Duka krátký komentář pro Český rozhlas ke slovům, která zazněla národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi 28. září 2017.
    K nedávno ukončené výstavě Boží umění, při které deset předních českých a slovenských umělců instalovalo moderní umělecké artefakty do starobylých chrámů se v rozhovoru pro časopis Xantypa 30. června 2015 vrací kardinál Dominik Duka.
    Kardinál Dominik Duka poskytl v pondělí 13. dubna 2015 při příležitosti 5 let od své instalace do čela pražské diecéze rozhovor pro pořad Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu.
    Dominik Duka požehnal sportovcům i všem účastníkům Olympijsých her v Soči při slavnostním otevření Českého domu. "Něco člověk vídával v televizi či kdysi dávno ve filmových týdenících. Osobně jsem tu velmi spokojen a překvapen," říká o své první olympiádě v rozhovoru pro server iDnes.


Jak to vidí Dominik Duka 22.6.2016

     Biatlon je zimní sport, jenž kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážní pušky na terč vzdálený 50 metrů od palebné čáry. Biatlon má stejně jako mnoho dalších sportovních odvětví svůj původ v dávné minulosti, jeho prvopočátky tak musíme hledat v lovectví v období zimy. Snaha člověka uživit se byla vždy...
    Rozhovorem s primasem českým uveřejněným v pondělí 27. února spustila redakce Seznam Zprávy novou pravidelnou rubriku velkých rozhovorů s předními osobnostmi veřejného života.
    Ve čtvrtek 14. 11. 2013 navštívil Českou zemědělskou univerzitu kardinál Dominik Duka OP. Nejprve vedl mši v kapli Sv. Václava na Suchdole a poté v rektorském salónku vedl besedu na téma „Akademické svobody a křesťanství“. Při této příležitosti také poskytl univerzitnímu on-line magazínu iZUN rozhovor.
    Přinášíme vám exkluzivní interview s bossem Kordy – Danny Fairbrassem. Rozhovor byl natočen letos v září na jezeře Gigantica, v rámci pobytu výherců soutěže pořádané na webu Carpzilla o týdenní pobyt na tomto legendárním jezeře.
    Kardinál Dominik Duka poskytl 7. ledna 2018 rozhovor pro Český rozhlas Plus o obavách v české společnosti, masarykovské tradici a výhledech do budoucna.


Zvolme prezidenta s Boží pomocí, modlitbou a užívejme rozum

    V neděli 2. dubna byl pražský arcibiskup kardinál Duka hostem otázek Václava Moravce. Hovořili spolu o probíhajícím navracení církevního majetku, finančních náhradách a hospodaření církve.
    Dominik Duka vstoupil ve středu 25. března v pořadu České televize Interview Daniely Drtinové. Hovořilo se o majetkovém na rovnání mezi státem a církvemi, situaci na Ukrajině a papeži Františkovi.
    V rozhovoru pro pardibický regionální rozhlas si kardinál Duka povídal o vánočních tradicích, vzpomínal na přátelství z Václavem Havlem a rodném Hradci Královém.
    Domini Duka byl 22. června 2016 pravidelným hostem pořadu ČRO Dvojky "Jak to vidí...". Hovořilo se o církevních restitucích, Karlu IV. a imigrační vlně.
    Kardinál Dominik Duka poskytl rozhovor MF Dnes, který vyšel 30. listopadu v sobotní MF Dnes. V rozhovoru otevřeně popisuje, že v současné pozici není zrovna spokojený, naznačuje, že už si víc než biskup připadá jako politik a vrací se k vyjednávání s představiteli státu.
    S religionistou Janem Sušerem a moderátorkou Evou Hůlkovou diskutoval v pořadu Vertikála na téma umazaných křížků z řeckého pravoslavného kostela kardinál Duka.


Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský

    Kardinál Dominik Duka 3. září v rozhovoru pro server Parlamentní listy zavzpomínal, jak prožil revoluci v devětaosmdesátém roce a ohodnotil současné dění na Ukrajině.
    Politik a herec Milan Kňažko se ke konci roku 2018 v exkluzivním rozhovoru sešel s kardinálem Dominikem Dukou aby se zamýšleli nad tématem 30. let od pádu komunismu v Československu. 
    V rozhovoru pro Katolický týdeník č. 19 ze dne 6. května 2015 se pražský arcibiskup Dominik Duka zamýšlí nad svým opětovným zvolením do čela České biskupské konference.
    Při příležitosti svých sedmdesátých páteých narozenin poskytl kardinál Duka v dubnu 2018 bilanční rozhovor pro časopis královehradecké diecéze Adalbert.
    Hlavním celebrantem poutní bohoslužby Národní poutě rodin ve Žďáru nad Sázavou 31. srpna byl kardinál Dominik Duka. Jak on dnes vidí situaci rodin? A z jakého rodinného prostředí pochází? Na tyto otázky odpovídal pro Katolický týdeník č. 36.
    Český primas a kardinál Dominik Duka se v rozhovoru v sobotním Právu 19. března 2013 vyjádřil nejen ke sporům okolo církevních restitucí, ale zavzpomínal i na doby, kdy byl za totality ve vězení.


Společný výslech: Jiří Grygar a Dominik Duka

    V rozhovoru pro Český rozhlas Dvojku hovořil kardinál Dominik Duka s moderátorkou Zitou Senkovou o rudé a hnědé totalitě a o tom, jak se s ní český národ vyrovnal.
    Kardinál Dominik Duka navštívil v pátek 23.1.2015 belgický Brusel, kde se setkal s českými europoslanci a českými krajany. Při návštěvě také poskytl rozvor o imigraci, českém ateismu a mladých lidech v církvi.
    Ve vánočním rozhovoru pro časopis Týden z 22. prosince 2014 se kardinál Duka ohlédl za restitucemi, vyjádřil se k otázce přijetí syrských uprchlíků a popřál k vánočním svátkům.
    V pravidelném cyklu Jak to vidí Dominik Duka se Zitou Senkovou hovořil pražský Arcibiskup o Vánocích, výročí republiky i svých důvodech odmítání tzv. Istanbulské úmluvy.
    Kardinál Dominik Duka se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz 10. října 2017 vrátil ke svému kázání ve Staré Boleslavi a rozvedl myšlenku národní identity, „rozmarů“ menšin a vrátil se i k uprchlické krizi. 
    Kardinál Dominik Duka poskytl rozhovor pro magazín Selská revue (5/2015), ve kterém srovnal život ve městě a na venkově, vyjádřil se k uprchlické krizi a současné společenské náladě.


Darrell Peck - Rozhovor - Den první

    V pražské arcidiecézi se jednou z atrakcí Noci kostelů 2017 stal i lodní ponton, na kterém moderátor P. Roule pozval hosty z kulturního, společenského i duchovního života.
    Před zhruba měsícem byl v Čechách jeden z největších inovátorů na poli koncových montáží a většině čtenářům carpfishingu.cz dobře známý, Ray Dale-Smith – zakladatel kultovní anglické firmy Carp´R´Us. Nám se podařilo jej zastihnout při práci v terénu a natočit s ním exkluzivní rozhovor. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00