Jak na věc


rychnovský net

Tak je to tady! Registrovat se můžete v odkaze závodníci. Je to jednoduché. Vyplníte formulář, jak jste zvyklí, a jste tam. E-mailem vám přijde informace jak a kam zaplatit. Zaplaťte prosím co nejdříve, ať se nemusíme zbytečně věnovat nedokončeným registracím.

    Závody jsou zatím jen tři, protože chceme, aby do poháru byly zařazeny jen závody s klidnou rodinnou atmosférou. Uvidíme, jestli se v budoucnu najde další, který se otcům zakladatelům zalíbí.
    Tak máme proznačeno. Půlmaraton červeně, jedenáctka žlutě. Když to dobře dopadne, tak ještě přibudou kilometry. V mapě už je mám, jen to projet a nastříkat. Teď můžete trénovat naostro. Pokud chcete vyhrát, tak dokonce musíte. Trať se s vámi mazlit nebude!
    Taky jsem zaregistroval, že se hlásí lidé, kteří možní nikdy půlmaraton jako závod neběželi. Nic proti. Pokud jen trochu běháte, neměli byste si nic vážného udělat. Pokud se samozřejmě nebudete posilovat nestandardními prostředky. Ale to snad v Rychnově nehrozí. Akorát vám doporučuji se připravit na krizi. Maratonci se teď zasmějou, že na tak krátké vzdálenosti krize nestačí přijít. Ale nevěřte. Krize je prevít a umí se ozvat i na desátém kilometru. Jediná jistota je, že každá krize zase odejde, odezní. Ekonomická i fyzická. Hlavně je potřeba být na to připraven, nepoddat se jí a nezabalit to dřív, než se nohy stihly pořádně rozběhat.


Hlavně nezapomeňte. Už 24. září.

    Vážení přátelé a příznivci rychnovského běhání. Trochu jsem zapomněl, že už si chystáte diáře na další rok. Tak jenom připomínám, že Svatováclavský půlmaraton u nás neskončil, ale bude pokračovat i v novém roce. A jak je poslední léta tradicí, bude opět přesně 28. září. Tentokrát to vychází na sobotu, takže bohužel žádný prodloužený víkend. Ale nevadí. Stejně budete po závodě zničení a akorát by vám přišlo líto, že tolik dnů volna ani neužiteje:-).
    Tak už jen rovný měsíc nám zbývá do startu již třetího ročníku Eleven rychnovského svatováclavského půlmaratonu. Registrace je otevřena, ceny jsou mírné, trasa vlastně také. Pokud chcete trénovat přímo na trati, můžete si trasu vyhledat podle té loňské, neboť zůstává stejná. Místy naleznete i loňské značky, takže se nedá zabloudit.Léto je ideálně běžecké, tedy žádné velké vedro a pořád nějaké to dešťové osvěžení. Co víc si přát. Nechcete-li běžet sami, můžete přivést své děti nebo vnoučata a případně je doprovázet při jejich dětském závodě.
    Po loňské zkušenost jsme navýšili limit závodníků. Na půlmaraton je limit 300 a na jedenáctku 200 účastníků. Takže se určitě na každého dostane.
    Pokud potřebujete motivaci k tréninku nebo do závodu, doporučujeme navštívit facebookový profil (ikonka v dolní části stránky). Uslyšíte, jak při běhu funí autor letošní trasy.


Abyste nebyli v novém roce na pochybách

    Značit trať budeme až těsně před závodem, protože pořád prší, tak aby nám to tam vydrželo. Ale pokud si chcete zatrénovat, tak koukněte na mapy. Myslím, že z nich pochopíte, kudy máte běžet.
    Celý závod je po asfaltu, i když v úseku ke Svatému Kříži to je spíš bývalý asfalt, tak tam pozor na nohy. V dopravně frekventovaných místech bude hlídat městská a státní policie, ale radši si dávejte pozor. Běží se za normálního provozu, takže je vaší povinností neskákat pod kola kolemjedoucích aut.
    Při pohledu na výsledky zjišťujeme zajímavý úkaz. Zatímco v ženských kategoriích vítězí na obou vytrvaleckých tratích velmi mladé závodnice, mladí muži se příliš nechytají a suverénně je poráží kategorie 40 – 49 let.


Pro ty, co bez navigace zabloudí

    Letošní 2. ročník tradičního závodu se uskuteční v sobotu 26. září, tedy o svatováclavské rychnovské pouti. Přichystali jsme několik netradičních změn. První je místo startu, které nebude na náměstí, kde jsme hlavní proud pouštěli přímo pod kola aut na hlavní silnici, ale od fotbalového hřiště, kde je navíc trochu lepší zázemí, než na náměstí. Protože závod je Eleven ...., poběží se letos a doufejme že i v budoucnu jako alternativa k půlmaratonu kratší jedenáctikilometrová trať. Půlmaraton bude mít změněnou trasu tak, aby se běželo jen jedno kolo a abychom se vyhnuli, až na jednu malou výjimku, hlavní silnici. Výhodou bude, že se běžci podívají i do jinak málo známé oblasti Svatého Kříže (půlmaratonci) a pod Hodkovické kvočny (všichni), významný to krajinný prvek. Občerstvovačky zůstanou na tradičních místech, tedy kromě náměstí.


Třetí ročník skončil... Ať žije čtvrtý!

    Eleven rychnovský svatováclavský půlmaraton má za sebou už druhý ročník. Počasí nám vyšlo a zdá se, že i účastníci byli spokojeni. Oproti loňsku byla trochu upravena trasa, abychom se vyhnuli jednak přeběhu mezi pouťovými atrakcemi a přes hlavní silnici a také, aby odpadlo psychicky náročné druhé kolo. Trať vypadala na první pohled těžší, ale nakonec se ukázalo, že rozdíl nebyl zas tak markantní. To ukazovaly i nejlepší časy. Loňský vítěz Jiří Vavruška absolvoval půlmaraton v čase 1:19:12,9, letos Jiří Čivrný zvládl něco přes 21 kilometrů za 1:20:15,2. „Něco přes“ není neznalost správné vzdálenosti. Trať totiž byla z technických důvodů vedena tak, aby část byla společná i pro kratší distanci, takže jsme se do přesných metrů půlmaratonu nedostali. Ve skutečnosti se (oproti loňsku) běželo o cca 300 metrů víc. O to cennější je pak výsledný čas vítěze. Porovnáte-li to s časy předních závodníků rovinného pražského půlmaratonu, zjistíte, že v Rychnově běžela opravdu výkonnostní š
    V jedenáctce zaostal Jiří Vavruška mírně za svým traťovým rekordem z loňského roku, který činil 40:19,9. Ani jeho manželka Lucie svůj rekord z roku 2015 (47:00,3) nepřekonala. K vítězství jí postačilo běžet o více jak tři minuty pomaleji. I Vavruškovic rodina je v Rychnově legendární. Jiří nevyhrál 11 km závod pouze v roce 2014, protože v tom roce běžel půlmaraton, který ovšem vyhrál. Lucie byla v tom roce druhá v osmikilometrovém závodě (nevím, jestli není příliš drzé se ptát, zda to bylo těsně před nebo po narození druhého syna). Jinak také vždy vyhrála.
    K výsledkům jen poznámka, že na 11km trati Jiří Vavruška ustavil nový rekord trati časem 40:19,9, zatímco jeho manželka Lucie svůj loňský rekord nepřekonala. Na půlmaratonské trati tomu bylo naopak. Loňský rekord Jiřího Čivrného odolal, zato v ženách si zapsala nový rekord trati Simona Jiřičková časem 1:36:27,7. (Jsem zvědav, kdy v Rychnově konečně zvítězí nějaká neJiřičková.)


A ještě zhodnocení a special thanks

    Do vlastního závodu je sice ještě dost daleko, ale blíží se možnost registrace, která bude spuštěna v nejbližších dnech. A chystáme jednu novinku. Po stížnostech některých rodičů, že neměli možnost vidět výkony svých dětí, protože byli sami zrovna na trati, jsme upravili program. V letošním ročníku proběhnou nejprve od 10 hodin závody dětí a teprve po jejich skončení a vyhlášení vítězů bude odstartován půlmaraton a vzápětí i jedenáctka. Pro čekající děti pak bude připravena nějaká zábava. Další novinkou budou změněné tratě dětí, které budou probíhat v uličkách pod hřištěm namísto panelky a oválu. Délky tratí pro malé i velké děti budou v podstatě stejné, jako loni, jen půjdou jinudy. Ale vše se včas dozvíte. Teď hlavně sledujte registraci, která bude spuštěna každým dnem.
    Jo jo. Je to tu! Je středa před závodem a dneska do večera je poslední šance se přihlásit dopředu. Pak už to půjde jen na místě. Tak neváhejte. Pajda je pajda.
    Jen pro upřesnění. Běží se úplně stejně, jako loni. Půlmaraton startuje v 10:00, jedenáctka 15 minut po něm a hned následují dětské závody pro menší na 600, pro větší na 1000 m. Trať je stejná jako loni, jen uvádíme správnou délku. Na půlmaratonu jsou celkem tři občerstvovačky s vodou a ionťákem (na tak krátkou vzdálenost vás jídlem nebudeme obtěžovat, ale pokud by vám měla dojít energie, tak si s sebou radši vezměte ty tablety Enervit, co je budete mít ve startovním balíčku). Na jedenáctce jsou občerstvovačky jen dvě. No vlastně jen jedna, ale poběžíte okolo ní dvakrát. To je ta na Seníku. Půlmaraton má navíc občerstvení u odbočky do Pulečného.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00