Jak na věc


rychnovský net

Hlavně nezapomeňte. Už 24. září.

    Celý závod je po asfaltu, i když v úseku ke Svatému Kříži to je spíš bývalý asfalt, tak tam pozor na nohy. V dopravně frekventovaných místech bude hlídat městská a státní policie, ale radši si dávejte pozor. Běží se za normálního provozu, takže je vaší povinností neskákat pod kola kolemjedoucích aut.
    Po kontrole skutečné délky dětských závodů upřesňujeme, že závod pro mladší žáky je dlouhý 600 m, pro starší 1000 m. To jen abyste si nemysleli, že máte doma malou Kratochvílovou.


Tak je to tady! Registrovat se můžete v odkaze závodníci. Je to jednoduché. Vyplníte formulář, jak jste zvyklí, a jste tam. E-mailem vám přijde informace jak a kam zaplatit. Zaplaťte prosím co nejdříve, ať se nemusíme zbytečně věnovat nedokončeným registracím.

    Pro ty, kdo mají rádi popisy, to zkusím. Běží se od fotbalového hřiště dolů ke stanici Policie ČR. Tam se uhýbá doleva a běží se rovně až k lesu. Podél lesa je zúžené místo, tam pozor. Na začátku ještě peloton nebude asi dost roztažený. Okolo lesa běžíte až nad nádraží, kde opět odbočíte doleva a pokračujete okolo depa silnic rovně. Tam začíná stoupání na Liščí jámu. Nad depem zhruba sto metrů se trať půlmaratonu a jedenáctky rozděluje. Půlmaraton na véčku odbočuje mírně doprava, nebo spíš téměř rovně po rozbité silnici na Svatý kříž (ten poznáte, stojí tam opravdu svatý kříž), kolem něj se dáte doleva a pořád rovně po cestě až zpátky na tu pěknou asfaltku, po které běží jedenáctka. Společně se běží až na křižovatku, kde se nachází trafo, ale také známá příležitostná občerstvovna Seník. Tam bude první občerstvovačka. Po napití se dáte doprava kolem pelíkovického pramene do Radoňovic. Ty jsou pod kopcem a administrativně patří k Hodkovicím. Na konci Radoňovic u posledního domu je taková
    Také musíme připomenout, že Svatováclavský půlmaraton byl posledním závodem Rohozeckého půlmaratonského poháru. Ten si odváží Roman Koravský a Monika Vytinová. Kompletní výsledky poháru naleznete na www.rpp.estranky.cz.
    Ale žádnou paniku. Pokud jste se dost nepřipravovali, tak nejhorší, co se může stát, je, že nebudete na bedně. Což zas není taková tragédie. (A já o tom musím něco vědět!) Hlavně si musíte užít trať, užít závod, pobavit se s kamarády, prostě načerpat energii. Nakonec je to tak nejlepší. Ti chudáci na stupních vítězů budou uštvaní a zničení, kdežto vy budete silnější a spokojenější, než dřív. Tak neváhejte!


Třetí ročník skončil... Ať žije čtvrtý!

    Ano přátelé sportu a běhání zvlášť. Už je to tady! S definitivní platností bylo rozhodnuto, že termín letošního půlmaratonu bude přesně 28. září. Je to státní svátek, tak co bychom ho neoslavili během. Trénovat teď asi začnou jen ti nejodolnější. My normální si v tomhle počasí na běhání připínáme prkýnka. I na přihlášky bude ještě dost času. Teď nejspíš časomíra spí zimním spánkem. Ale nezapomeňte si do svých diářů poznamenat, že 28. září nesmíte chybět na nejvýznamnějším závodě celého Jablonecka - Rychnovském půlmaratonu.
    Při pohledu na výsledky zjišťujeme zajímavý úkaz. Zatímco v ženských kategoriích vítězí na obou vytrvaleckých tratích velmi mladé závodnice, mladí muži se příliš nechytají a suverénně je poráží kategorie 40 – 49 let.


Pro ty, co bez navigace zabloudí

    Tak to máme za sebou. Ve zdraví a (alespoň na straně závodníků) i ve spokojenosti. Počasí přálo, guláš i pivo chutnalo. Až na drobné zmatky při předávání cen v hlavním závodě vše proběhlo bez zádrhelů. Počet účastníků od prvního ročníku dost klesl. Zatímco poprvé startovalo celkem 158 závodníků, loni už jen 128 a letos 104. Za letošní pokles může skoro třicet závodníků, kteří nedorazili (loni jen osm). I někteří dorazivší nastydlí ukazovali, že příčina může být ve zvratech počasí v předchozích dnech. Otázkou je, jestli jsme opravdu nepodcenili propagaci, jak mi vyčetl hlavní partner závodu. Běžecké závody rostou jak houby po dešti a v konkurenci závodů, dotovaných statisícovými částkami jen na ceny (vážně takové jsou a není jich málo i v blízkém okolí), se samozřejmě budeme těžko prosazovat. A otázkou je, jestli touto cestou vůbec chceme jít. Vždycky jsem měl radši rodinnou atmosféru. V Děčíně jsem nedávno běžel závod, kde nás na startu bylo třicet. Možná jim tam taky sponzor nadával,
    Omlouvám se, že mi to všechno tak dlouho trvalo. Tak trochu jsem doufal, že čerstvé informace dodám současně s možností registrace. Systém pro registraci se ale právě dokončuje a závodníci jsou již netrpěliví. Takže trochu předběhneme.
    Tak tu máme nový rok a s ním i třetí ročník Eleven rychnovského svatováclavského půlmaratonu. Ano, už je rozhodnuto. Poběžíme 24. září. Trať, čas startu i kategorie zůstanou jako loni. Na všechno ostatní máme čas. Zatím trénujte, co to dá. Ať můžete lámat rekordy tratí.
    Tak máme proznačeno. Půlmaraton červeně, jedenáctka žlutě. Když to dobře dopadne, tak ještě přibudou kilometry. V mapě už je mám, jen to projet a nastříkat. Teď můžete trénovat naostro. Pokud chcete vyhrát, tak dokonce musíte. Trať se s vámi mazlit nebude!


A ještě zhodnocení a special thanks

    Do vlastního závodu je sice ještě dost daleko, ale blíží se možnost registrace, která bude spuštěna v nejbližších dnech. A chystáme jednu novinku. Po stížnostech některých rodičů, že neměli možnost vidět výkony svých dětí, protože byli sami zrovna na trati, jsme upravili program. V letošním ročníku proběhnou nejprve od 10 hodin závody dětí a teprve po jejich skončení a vyhlášení vítězů bude odstartován půlmaraton a vzápětí i jedenáctka. Pro čekající děti pak bude připravena nějaká zábava. Další novinkou budou změněné tratě dětí, které budou probíhat v uličkách pod hřištěm namísto panelky a oválu. Délky tratí pro malé i velké děti budou v podstatě stejné, jako loni, jen půjdou jinudy. Ale vše se včas dozvíte. Teď hlavně sledujte registraci, která bude spuštěna každým dnem.
    Závody jsou zatím jen tři, protože chceme, aby do poháru byly zařazeny jen závody s klidnou rodinnou atmosférou. Uvidíme, jestli se v budoucnu najde další, který se otcům zakladatelům zalíbí.


Abyste nebyli v novém roce na pochybách

    Teda, já stará popleta bych si to nechal pro sebe a pro fejsbukáře. Ano, je to tak. Počínaje letošní sezónou vznikl Rohozecký půlmaratonský pohár. Skládá se ze tří závodů, z nichž první už bohužel proběhl. Tím prvním byl Běh okolo Vlasti, který se konal 10. června. Omlouvám se všem, kdo nemají fejsbuk. Ale nevadí, ještě máte šanci leccos napravit. Stačí vyhrát ty další dva a je to doma. Druhý závod bude Běh městem Mladá Boleslav. Ten se poběží v neděli 10. září a podrobnosti včetně možnosti registrace naleznete zde https://www.mbsauny.com/projekty. Posledním v pořadí bude samozřejmě náš Rychnovský půlmaraton, letos poprvé s novým hlavním partnerem pivovarem Rohozec a také poprvé přesně 28. září. V Rychnově se také při slavnostním vyhlášení vítězů bude předávat ten pohár nejlepšímu muži a nejlepší ženě. Způsob bodování je jednoduchý. První v každém závodě obdrží 100 bodů, druhý 99 a tak dále. Na závěr se body sečtou a držitel nejvíce bodů bude držitelem poháru. Průběžné pořadí je zatím
    Včera jsme odvolali značení, protože bylo pořád mokro a na dnešek předpovídali slunce a sucho. Nakonec jsem večer vyběhl alespoň dát kilometrovníky na jedenáctku, protože už jsem z těch dešťů a lenivění nemocnej. Dneska jsem ráno koukl na předpověď, a tam bylo, že ve dvanáct má začít pršet. To je na zabití. Tak jsme dopoledne alespoň jeli pověsit šipky na křižovatky a cestou jsem stříkal i šipky na asfalt. Ve dvanáct kupodivu opravdu začlo pršet, takže Pulečný už jsme značili v lijáku. Jsem docela zvědavej, jak ty šipky na tom asfaltu budou vypdat. Radši s sebou vemte mobil, kdybyste bloudili.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0048:00:00