Jak na věc


salesiánské divadlo praha kobylisy

Život té druhé mrhá kvalitní látkou

    Pokud se budete chtít přiučit anglickému jazyku, potom právě představení divadelního souboru American Drama Group pro vás může být tím pravým. Zábavnou formou vás totiž v anglickém jazyce tato divadelní společnost doslova vykoupe.
    Salesiánské divadlo je součástí Salesiánského střediska mládeže, o.p.s. Jako takové se zaměřuje na podporu a poskytování divadelního zázemí pro amatérské soubory či soubory základních lidových škol umění. Hrají se zde hry pro děti i mládež a probíhají zde náboženské semináře. V prostorách divadla se tu a tam ozve také vážná hudba. To když v něm vystoupí například Smyčcové kvarteto českých filharmoniků. Program divadla má tak velice široký záběr a není zdaleka určen jen náboženským událostem. Divadlo je navíc velice dobře dopravně dostupné. Nachází se totiž jen několik set metrů od stanice pražského metra Kobylisy.


Bernie: Jak laskavý dobrák nerva chytil

    Od roku 1990, kdy bylo původní Klicperovo divadlo navráceno řádu Salesiánů, se tato stavba pomalu začala proměňovat v nový divadelní prostor. Dnes je domovskou scénou několika souborů. Jeho interiér však využívají i základní umělecké školy, které zde zkouší svá divadelní představení. Poslání tohoto místa je poskytovat zázemí obecně prospěšným společnostem, spolkům a neziskovým organizacím v rámci jejich vlastních aktivit.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00