Jak na věc


sdružení obcí jablunkovska

Rozpočet DSO Sdružení obcí Jablunkovska pro rok 2018

    Připomínek z řad občanů jednotlivých obcí bylo tentokrát nepřeberné množství. Jednání bylo poměrně úspěšné. Většina připomínek byla akceptována. Změny se projeví až po aktualizaci jízdního řádu, která bude platit od konce tohoto měsíce. Nejvíce pranýřovaným problémem jsou častá zpoždění autobusů. K těmto zpožděním přispívá zejména intenzivní tempo stavebních prací na nové I/11.
    Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)
    7) zastupování všech členů Sdružení při jednání o společných věcech s třetími osobami (orgány státní správy, Obchodními partnery, kontrolními orgány apod.)


Sdružení obcí Jablunkovska - odkazy na členské obce

    Pro tuto příležitost se zástupci jablunkovských obcí rozhodli vydat barevnou publikaci, která by jednotlivé obce představila zejména turistům. Image publikace je dvojjazyčná, česko-polská, neboť i polských turistů se ve zdejším regionu pohybuje velké množství. Jednotlivé obce se vždy na dvou stranách snažily popsat svoje největší turistická lákadla, ale dozvíte se i o historii těchto obcí, tradičních kulturních akcích či jiné zajímavosti. Na konci publikace nechybí ani chronologický seznam tradičních, sportovních, společenských či kulturních akcí tohoto regionu a kontakty na zdejší informační centra.
    Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"
    V jablunkovském mikroregionu bylo 28.4.1995 založeno Sdružení obcí Jablunkovska k ochraně společných zájmů a k zmnožení sil a prostředků při prosazování záměrů přesahujících svým rozsahem a významem každou účastnickou obec. Ve smyslu zákona o obcích 128 / 2000 Sb. se sdružení v roce 2001 transformovalo na „dobrovolný svazek obcí“. Sdružení obcí Jablunkovska je registrováno u Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00