Jak na věc


slavnostně prostřený stůl na narozeniny

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Nynějším trendem v kuchyni chcete-li jídelně je uvolněný venkovský styl a ne příliš zdobený vkus.  Takového uvolněného stylu snadno docílíte kombinací zdobeného nádobí a vintage dekorací.  Nebo také jednoduchým aranžmá dvou druhů květin, který vložíte do porcelánového džbánu nebo konvice.  Místo květin ve váze může využít i bylinky v hezkém květináči doprostřed stolu a kolem motouzem svázaný starožitný příbor, který bude sloužit jako neobvyklá dekorace.
    Kromě základních věcí jako je mělký a hluboký talíř, vidličky, nože a lžíce připravte ještě sklenici na vodu. A aby byl efekt lepší, sáhněte po sklenici na víno. Nezapomeňte také na lžičku a ubrousek. Doplnit rozestavení na stole můžete ještě šálkem na kávu nebo salátovým či desertním talířkem vlevo nahoře.
    Nemusíte zrovna pořádat slavnost nebo slavit nějaký jiný svátek, ale krásně prostřený stůl umí udělat s místností divy.  V dnešním článku se dozvíte základy a triky profesionálních stylistů, jak vytvořit krásné prostření stolu i doma.


Památník padlým byl slavnostně odhalen

    Dekoratéři se tímto rozestavění, však řídí jen přibližně a sází raději na dojem. Než si rozmyslíte, jak prostřete svůj jídelní stůl, určete si barvy, které budou dominantní.  Každá příležitost si žádá trochu jiné barvy.  V zimně jsou to tmavší tóny, pro Vánoce j to červená, zelená nebo tmavě šedá. Podzimní stůl zase skvěle doladí oranžová, červená. Jaro bude skvělé s pastelovými tóny a léto můžete ladit klidně i do námořnicka. Ubrus, talíře, sklenice, šálky, svíčky atd. pak můžete podřídit barevnému tónu.  Co se týká samotného nádobí, nakupujte raději nádobí jednoduchých tvarů i barev. K takovému nádobí totiž zkombinujete cokoliv.  A i  jednobarevnou sadu lze zkombinovat s květinovým nádobím po babičce. Stačí jeden talíř se vzorem a druhý v čisté bíle barvě. Stejně můžete kombinovat i ubrusy a ubrousky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00