Jak na věc


snimače na basovou kytaru jolana iris bass

Magnetostrikční snímače – přesné a do extrémních podmínek

    Všechny tyto snímače pak fungují na stejném principu – na principu magnetostrikce, což je zjednodušeně řečeno fyzikální jev, při kterém feromagnetický materiál (například železo, kobalt, nebo nikl) změní v magnetickém poli své rozměry.
    Jako doplňkové příslušenství ke snímačům dodáváme také propojovací konektory.Naše výrobky najdou uplatnění při automatizaci výrobních procesů, MaR, výrobě dopravní a manipulační techniky a mnoha dalších oborech. Samozřejmostí jsou krátké dodací termíny, standardně 7 až 14 dní pokud zboží není skladem.Vysoká kvalita výrobků je garantovaná certifikovaným systémem jakosti ISO 9001:2015.
    Snímače GB-série se vyznačují vysokou odolností vůči tlaku a spolehlivým provozem i při provozní teplotě +100 °C. Snímače se závitem GB-M/GB-T, nebo snímače s přírubou GB-S/GB-N jsou určeny k zástavbě do hydraulického válce umožňují v případě potřeby nastavit měřící rozsah až po montáži válce.


Nové tyčové senzory GB-série a G-série

    Výstupní signál magnetostrikčního senzoru dnes může být jak analogový, tak digitální. Běžnou součástí jsou dnes už i další rozhraní pro průmyslové sběrnice. Mikroprocesorovou řídící a vyhodnocovací techniku v hlavici magnetostrikčního snímače je dnes možné programovat i z vnějšku. A snímače se dnes neomezují jen na jedno měření, ale mohou provádět i více měření naráz.
    Mimochodem - na magnetostrikční senzor polohy přišel v roce 1975 Jacob Telleman v podstatě náhodou. Původně pracoval na něčem úplně jiném, na vývoji nového typu počítačové paměti. Okamžitě ale rozpoznal výhody, které magnetostrikční snímače mají oproti jiným typům senzorů.
    Uplatňují se všude tam, kde jiné typy snímačů přestávají měřit. Magnetostrikční senzory se používají v extrémních podmínkách, v místech, kde je vysoký tlak, zvýšená prašnost, vlhkost. Magnetostrikční snímače dnes najdete v lisech, mobilních hydraulických systémech, v regulačních ventilech parních turbín, ve vodních i větrných elektrárnách... Dokážou změřit polohu, vzdálenost, rychlost i výšku hladiny.


Magnetostrikční snímače – o krok napřed před ostatními senzory

    V případě redundantních GT2, GTE a GT3 snímačů G-série je integrováno několik nezávislých měřicích systémů v jednom snímači, přičemž každý z nich má vlastní kanál se snímacím prvkem a výstup včetně napájecího zdroje a vyhodnocovací jednotky. Ploché a kompaktní pouzdro elektroniky umožňuje instalaci i ve stísněných montážních prostorech.
    Nabízíme komplexní dodávky snímačů indukčních, magnetických, magneticko-indukčních, optických, kapacitních. Vyrábíme indukční snímače s časově nastavitelným výstupem tzv. časové. Vyvinuli jsme systém adresovatelných snímačů propojených s řídící centrální jednotkou s možností komunikace s PC a jiné.
    Společnost KOTLÍN senzory, s.r.o. je ryze česká firma s tradicí již 29 let. Jsme českým výrobcem a dodavatelem širokého sortimentu bezkontaktních senzorů Kotlín®. 
    Magnetostrikční snímače se dnes tedy uplatňují zejména u automatizační techniky, v prostředích, ve kterých jiné typy měřících přístrojů už nemohou fungovat. Magnetostrikční snímače zjišťují vzájemnou polohu různých objektů vzhledem k určitému bodu, na rozdíl od potenciometrů, které se používaly dříve, jsou bezdotykové, přesné a s vysokým rozlišením.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00