Jak na věc


sport v regionech: innogy winter run praha na tv č

Alpe-Adria v Grobniku: Vyhráli Filla a Hanika

    Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil už má podepsanou smlouvu na závody Grand Prix pro sezónu 2020. Ve své 11. kompletní sezóně Grand Prix zřejmě zůstane ve své kubatuře, tedy Lightweight, ale po 3 letech odchází od německého týmu Prüstel GP.
    Předkládáme Vám verzi provizorního kalendáře MotoGP 2020. Podstatné jsou dvě věci, v kalendáři je opět závod na Masarykově okruhu v Brně! A podzimní thajský Buriram se přesunul na jarní termín, neboť vypadl šampionát WSBK.
    Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.
    Už ve třetím závodě v řadě nedosáhl český Rookie Filip Salač na mistrovské body - nedojel v Top-15 - a tak na jeho kontě zůstává i po GP Velké Británie hubených 6 bodů, což znamená až 26. místo v šampionátu.
    Britský bratrský pár Ben a Tom Birchallové rozhodli pro sebe druhý závod MS-Side na okruhu v Grobniku/Rijeka. Druhé místo, stejně jako v sobotu, obsadili Švýcaři Markus Schlosser/Marcel Fries.


Kornfeil potřetí letos bez bodů

    Tým Fiorenza Caponery je (byl) renomovaným týmem v nejslabší objemové kubatuře řadu let. Ostatně za něj závodil i náš Karel Hanika v první polovině sezóny 2016.
    Nedělní závodní program v chorvatském Grobniku přinesl vítězství i Michalu Fillovi v STK 1000 a Karlu Hanikovi v Alpe-Adria SBK. A stupně vítězů si vyjeli rovněž David Kubáň v SSP300 a Jirka Mrkývka v STK600.
    Od 13.-15. září 2019 se koná v Itálii 13. Grand Prix sezóny 2019 «Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini», kde týmový šéf Florian Prüstel představí nový jezdecký pár pro rok 2020, když se tým rozloučí s českou dvojicí.
    Seriál MotoAmerica, tedy mistrovství US-Superbike pokračoval dalším závodním víkendem v Pittsburghu. Vítězství se rozdělili Garret Gerloff (Yamaha) a Toni Elias (Suzuki).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00