Jak na věc


středisko cenných papírů

Rekreační středisko Ječmínek je ideální pro rodinnou rekreaci, rybaření, pořádání školních výletů, letních táborů, sportovních soustředění mládeže, škol a táborů v přírodě ...

    Již několik let je pro chráněnou krajinnou oblast Beskydy připravováno návštěvnické středisko Dům přírody Beskyd. Na jeho brzké realizaci a přípravě intenzivně pracuje Dům přírody Beskyd z.ú.
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Moravský kras vzniklo u naší největší propasti Macocha. Provozovatelem je Správa jeskynní České republiky.
    Živá expozice, ukazující sepětí člověka a přírody v běžném životě na vesnici či malém městě. Vesnická zahrada doplněná včelami jako skutečná zahrada našich prarodičů.
    Co dělat, když nás láká společné objevování a zároveň nechceme mrznout? Nevlídné počasí může být skvělým impulsem pro výpravu do návštěvnických a informačních středisek. I pod střechou  můžeme objevovat zázraky přírody - tipy na deset míst, kde budete s dětmi vítaní a užijete se společné objevování.


Přehrada s možností koupání, plavby na kanoích a rybaření vzdálena cca 400m

    Aplikace BioLog byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR. Zapisovat je možné živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě. Umožňuje lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a uložit je do mobilního zařízení. Vybraná pozorování je možné odeslat do databáze výskytu druhů spravované Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR nebo exportovat pro vlastní využití a vyhodnocení.
    Chodíte do přírody a poznáváte ji? Pak potřebujete zápisník. Lokalizujte, vyfoťte a zapište, co jste pozorovali přímo v terénu. Pomozte chránit přírodu a pošlete nám svá pozorování.
    Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci se správami národních parků připravila pro návštěvníky chráněných krajinných oblastí a národních parků NÁVŠTĚVNICKÝ PAS. Získáte jej v návštěvnických a informačních střediscích.
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Beskydy v Dolní Lomné zvyšuje environmentální vzdělání široké veřejnosti zpřístupněním všeobecných a odborných poznatků o životním prostředí. Svou činností se centrum snaží probudit zájem o přírodní bohatství a tím otevírá cestu k přírodě. Koncepce centra je založena na bázi interaktivního zážitkového vzdělávání.


Rekreační středisko s kapacitou cca 80 lůžek se nachází v obci Osvětimany v podhůří horského pásma Chřiby (Kyjov 12 km, Uh. Hradiště 18 km, Koryčany 12 km). Příjezdová komunikace je značena jako turistická trasa. Doporučujeme příjezd od Brna po silnici E50 a odbočit na silnici 422 u Buchlovic (odbočka na Kyjov). Cesta na Koryčany je v horším technickém stavu a klikatá.

    Provede vás po našich čtrnácti mezinárodně významných mokřadech. Dozvíte se spoustu informací, dostanete tipy na výlety, můžete se zaposlouchat do hlasů ptáků, kteří se v jednotlivých lokalitách vyskytují a prověřite své znalosti v krátkých kvízech. Mobilní aplikace je funkční i na tabletech a bude ji možné aktualizovat či doplňovat o nové informace a fotografie.
    Informační středisko chráněné krajinné oblasti Český ráj Bukovina se nachází v areálu arboreta Bukovina, v přírodní rezervaci Hruboskalsko a je umístěno v budově altánu, který byl postaven v druhé polovině 19.století ve švýcarském stylu. V roce 2005, po rekonstrukci budovy altánu, byla zahájena jeho činnost. Informační středisko je součástí kulturní památky Zámek Hrubá Skála.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00