Jak na věc


středoasijský pastevecký pes wikipedie

Informace o plemenu Středoasijský pastevecký pes

     Středoasijský pastevecký pes patří mezi jedno z nejstarších plemen. Důkazy o jeho existenci jsou čtyři tisíce let staré a pocházejí z oblasti dnešní Turkménie.  Jeho předkem je pravděpodobně tibetský pes. Tento pes se původně využíval jako pes pastevecký a hlídací a k tomuto účelu se využívá i nyní. Středoasijský pastevecký pes byl prohlášen za národní bohatství a byl zakázán jeho vývoz.
    Chovatelská stanice KAPEHAPAN přijímá záznamy na plánovaný vrh štěňat středoasijského pasteveckého psa s PP. V případě zájmu o toto plemeno mě neváhejte kontaktovat - chovatelský servis samozřejmostí. Více informací na www.kapehapan.cz nebo www.stredoasiat.cz
    Středoasijský pastevecký pes je pes silný pes mohutné postavy, který je velmi dobře osvalený. Je to vyrovnaný a přáteský pes a je skvělým společníkem. Středoasijský pastevecký pes je nenáročné zvíře, které dobře snáší rozdíly teplot. Jeho srst je hustá, rovná a hrubá s hustou podsadou. Existují dvě varianty a to krátkosrstá, s delkou srsti 3-5 cm a dlouhosrstá, s délkou srsti 7-8 cm. Jeho srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00