Jak na věc


step hotel praha badminton rezervace

O badmintonu víme vše, je to naše hra!

    Zkoumání kompletní nabídky Sportcentra Step zabralo slušných pár minut, nakonec ale přece jen došlo na to hlavní: objednávku kurtu. Ta proběhla přes rychlý a přehledný online rezervační systém. Vybrat si je možné konkrétní hodinu od 7. ranní do 23. hodiny večerní, i libovolný kurt. Časy jsou rozděleny po půlhodinách, minimální doba rezervace je ovšem hodina – my jsme si bez větších obtíží zabrali 90 minut. Stačilo se zaregistrovat zadáním jména, příjmení, e-mailu a telefonního čísla. Krátce po zadání rezervace do systému přišel i potvrzující e-mail, škoda jen, že v něm nebyla pro připomenutí i informace o ceně. Ceník je k dispozici přímo na webu také v přehledné formě. Funguje přitom rozdělení podle částí dne: ráno mezi 7-10 hodinou je kurt k dispozici za 150 Kč, v čase 10-16 stojí 160 Kč, ve frekventovaných hodinách 16-21 stojí 260 Kč a mezi 21-23 hodinou už pouze 160. Tyto ceny platí pro pondělí-čtvrtek, v pátek, sobotu a neděli je celý systém o trochu jednodušší a ceny následující:
    Tělocvična v žižkovské ulici Na Balkáně nabízí pět kurtů na kobercích a mimořádně vysoký strop. V poněkud zašlém prostředí se nabízí vedle vlastní hry i možnost individuálních tréninků či hodin pro děti, hala má i kvalitní ...
    Sportcentrum v pražském hotelu Step je rozsáhlý areál, kde kromě badmintonových kurtů najdete i kurty tenisové, bazén a řadu dalších aktivit. Mezi jeho lákadla vedle pestrosti sportovního vyžití patří také kvalitní zázemí.
    Sportovní centrum situované poblíž nákupního centra Letňany v Praze nabízí hned sedm badmintonových kurtů, prodej badmintonových potřeb a možnost dalších sportovních aktivit. Pozor ale na zrádný povrch tenisové haly!


Sportovní a relaxační centrum Na Císařství

    K samotným kurtům je to docela daleko, chodbou okolo šaten a ještě kolem zástěny za kurty tenisovými. Na prostoru původně určeném právě pro jedno tenisové hřiště jsou položeny čtyři badmintonové koberce. Tato část haly je tak využita takřka beze zbytku – ke každému kurtu už se vejde pouze jedna lavička a přestože místo za kurty i vedle kurtů je dostatečné pro hru, neumožňuje úplně bez potíží rozcvičit se před začátkem hodiny. Hala v hotelu Step má hodně vysoký strop, který i když je mírně klenutý, i ve své nižší části umožňuje pohodlně zahrát maximálně vysoké podání a obranný lob či klír. Osvětlení zářivkami je také dostatečné, světla jsou navíc rozmístěna v pruzích vedle hřiště, takže při většíně úderů hráče neruší a nehrozí oslnění pohledem přímo do zářivky. Pouze u levé krajní čáry kurtů 1 a 3 a pravé krajní čáry kurtů 2 a 4 může světlo mírně překážet – tyto čáry jsou totiž více u kraje prostoru, než postranní čáry kurtu tenisového, pro který bylo osvětlení navrženo.
    Pokud hrajete rádi badminton, nabízím Vám inspiraci a přehled badmintonových kurtů v České republice. V níže uvedeném seznamu naleznete badmintonová hřiště seřazená podle uživatelského hodnocení. To znamená, že to nejlepší je uvedeno hned na začátku seznamu. Abyste se rychle zorientovali, kde co je, zobrazte si badminton v mapě. To Vám totiž velmi usnadní výběr. Když si rozkliknete některé badmintonové kurty, dostanete se ke kontaktním údajům a informacím o okoli. Tyto podrobnosti uvítáte především tehdy, pokud budete chtít badminton spojit ještě s nějakou další aktivitou. Nápomocné Vám mohou být i hodnocení a recenze uživatelů, kde se můžete také dočíst mnoho zajímavého o kvalitě, prostředí atd. Naopak, pokud už máte s bedmintonem zkušenosti, budu velmi rád, pokud se o ně s ostatními podělíte právě prostřednictvím recenze a hodnocení badmintonového hřiště, které jste navštívili.


Areál sportu Bystřice nad Pernštejnem

    Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.
    Na cestě k hotelu Step jsme v ranním provozu nezaváhali ani na okamžik. Vysoká budova v jasně žlutých barvách je vidět z dálky, na parkoviště do areálu sportcentra navádí ze Spojovací ulice ještě velký poutač. Velké množství parkovacích míst je zárukou, že hráči nebudou muset hledat stání v blízkých ulicích. Při vstupu do recepce jsme zároveň nahlédli i do bazénu a "vodního světa". Naproti pultíku, za kterým operuje dvojice recepčních, se nachází několik desítek trezorů. Do menších si hráči mohou uschovat své peněženky, šperky a další cennosti, do větších se vejdou notebooky či rozměrnější objekty. Ty, kdo by si trezorů nevšimli, pak varuje ještě uvnitř šatny dvojjazyčná cedulka z vnitřní strany dvířek od skříňky. Samy skříňky jsou také uzamykací, a to na zálohu v podobě desetikorunové mince. I proto, že šatny slouží všem sportovištím, jsou velmi prostorné. Výtečná byla i čistota, kterou jistě pomáhá udržovat i pravidlo o přezouvání u laviček před vstupem do šatny.


Informace o Wellness Hotel Step

    Jedna z nových badmintonových hal v Brně, Sportcentrum Kuklenská, nás nadchla čistým prostředím, ale i aktivním přístupem provozovatelů. Kdo hledá badmintonovou halu, kde "to žije", návštěvou Kuklenské neprohloupí.


Do kina na film se sportovní tématikou

    Badmintonové kurty v hotelu Step jsme navštívili v úterý 24. července v čase 8:00-9:30 společně s Miloslavem Beznoskou, hráčem ligového oddílu SK Prosek Praha. Už den předtím nás ale pohled na oranžově stylizovanou webovou prezentaci přiměl přemýšlet, zda je opravdu badminton tím jediným, co chceme ráno podniknout. Informace rozdělené do sekcí sport a wellness, upoutávka na restauraci Sezio, která je součástí sportcentra, či pouze šíře spektra možných aktivit od plavání přes golf a tenis až třeba ke squashi nebo bowlingu – to vše na aktivního sportovce působí dojmem, že ve Stepu může strávit klidně celý den ;-) Kompletní nabídka sestává z indoor golfu, tenisu, squashe, badmintonu, stolního tenisu, curlingu na koberci (!), bazénu, sauny, fitness, bowlingu a masáží. V areálu pak zájemci najdou i zmíněnou restauraci, prodej sportovního zboží, a také ruční mytí aut. Webová prezentace se přesto drží v rozumných hranicích a zůstává přehledná. Ke každé aktivitě najdou zájemci stručný popisek,
    Hotel Wellness Step je vzdálený 5 minut jízdy od O2 arény a 3 km od centra Prahy. Je přímo propojený se sportovním a wellness centrem Step. K dispozici je soukromé hlídané parkoviště a parkovat můžete také na místě. Hotel Step poskytuje ubytování v moderních a prostorných pokojích s výhledem na město, minibarem, satelitní TV a koupelnou s fénem. Některé jsou klimatizované. Ve wellness centru najdete krytý bazén, různé sauny a fitness centrum. Ve sportovním centru můžete využívat kurty na tenis, squash a badminton, bowlingovou dráhu a kryté golfové centrum. K dispozici je bezplatné Wi-Fi a kabelové připojení k internetu. V restauracích Galerie Praha, Bohemia a Aroma se podávají jídla české a mezinárodní kuchyně. V létě můžete stolovat také na terase. Do barů Golf a Bowling si můžete zajít na nápoje. Hotel stojí 300 metrů od tramvajové zastávky Balabenka a 10 minut pěšky od stanice metra Palmovka.


Navštívili jsme: Sportcentrum Step

    Hala Hector v pražských Malešicích je jednou z nově otevřených. Pět badmintonových kurtů má vynikající zázemí, vedle toho si mohou zájemci zaposilovat nebo zkusit tenis a squash. Testování ale odhalilo dvě nepříjemné chyby...
    Prostorné sprchy fungují na nepopulární dávkovač, jehož interval je celkem krátký. Je ale možné nastavit teplotu vody. Uvnitř sprch nechybí umyvadla a velké zrcadlo, menší zrcadla pak visí i v jednotlivých chodbičkách šatny. Také rychlá inspekce toalet nenalezla žádný nedostatek. Zázemí zkrátka splňuje nejvyšší nároky na pohodlí, prostor i čistotu. Při závěrečném povídání s recepční vyšlo najevo, že o badmintonu jako takovém mnoho neví – a že náš sport není úplně v hlavním centru pozornosti Stepu. Sportcentrum Step je ale přesto zejména pro své zázemí, pestrost aktivit a kvalitní podmínky pro hru výborným místem, kde si můžete zahrát badminton. Pro ty ještě náročnější pak bude jistě kladem, že jde o jedno z mála sportovišť vhodných bez dalších úprav pro racketlon.


R5, sportovní a relaxační centrum

    Před začátkem hry jsme měli trochu obavy, jaký bude povrch. Povšimli jsme si některých zkrabatělých a prohnutých částí koberců, které jsou na tenisovém podloží pouze volně položeny, aniž by byly podlepeny či jinak upevněny. Při hraní samotném ale neklouzaly a dvouvrstvý povrch dobře tlumil dopady. Zelená barva stěn a tmavý strop pomáhají viditelnosti míčku, který se tak proti pozadí neztrácí. Na konci zaplaceného času nás trochu zaskočilo náhlé zhasnutí světel: po pár vteřinách se ale ukázalo, že jde pouze o signál ukončení hodiny. A když se světlo zase rozsvítilo, v klidu jsme se protáhli a pokračovali do sprch. V chodbách hotelu Step je množství upoutávek na hodiny s trenérem, ty se ale týkají převážně tenisu. Badminton je alespoň součástí letních kempů pro děti.
    V příjemném prostředí haly Sprint v areálu Bobycentra v Brně nám ke spokojenosti ze hry nescházelo takřka nic. Velká a moderní tělocvična je doplněna odpovídajícím zázemím, příjemná obsluha si věděla rady i s odpovědí na zvídavé ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00