Jak na věc


světelný náboj na nastřelování

Nabídka (klikněte pro zobrazení)

    Nastřelovací laser se vkládá do nábojové komory zbraně a vysílá svůj paprsek přes vývrt hlavně dopředu. Při pohledu přes optický zaměřovač (puškohled nebo kolimátor) je možné posoudit, kde je zásah, případně provést horizontální a vertikální rektifikaci zaměřovače. Pokud si nastřelovací laser seřídíte na redukovanou vzdálenost 50 nebo 100 metrů, na tuto vzdálenost musíte provádět další seřízení i kontrolu zaměřovače. Při dodržení vzdálenosti a seřízení zachováte původní nastřelení zbraně. Při seřizování nemusí být zbraň pevně upnutá, paprsek laseru v hlavni se pohybuje bez odchylky i s osnovou puškohledu, jelikož je laser s osnovou v jednom svazku.
    Při slunečném počasí lze provádět seřízení nastřelovacího laseru, nebo kontrolu zbraně v zastíněném lesním porostu, kde je laser viditelný.Jako záměrný obrazec Vám postačí třeba strom, terč není nutný, na osnově zaměřovače vidíte přesnou polohu laseru. Při snížené světelné viditelnosti je laser vidět několik stovek metrů.
    Z praxe známe že při výstřelu vzniká řada sil, které dynamicky ovlivňují umístění zásahu, proto je dopad střely rozdílný od náměrné osy hlavně až o několik centimetrů na 100 metrů. Na tuto odchylku mají vliv i konstrukční vlastnosti zbraně a střelivo.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00