Jak na věc


systémová deska podlahového vytápění concept

Vlastnosti systémové desky TOP 302

    Jedná se o systémovou desku s celkovou výškou 58 mm, z toho je tloušťka tepelné izolace 30 mm (EPS 200). Modul rozteče pro montáž trubky je po 75 mm. Systémová deska je opatřena zámky, které usnadňují montáž.
    Jsou situace, kdy výška systémové desky 58 mm je hodně a je nutné zvolit nižší systém podlahového topení (např. způsob montáže tzb). Pro tyto situace jsou ideální systémové desky TOP 303+ (černá) a TOP 306 (modrá). Důvodem také může být potřeba nižší rozteče trubek- tyto systémové desky mají modul rozteče 50 mm. Tak jako nejpoužívanější systémové desky TOP 304 a TOP 302 ani tyto systémové desky nedoporučujeme instalovat na nerovný (skokový) podklad.
    Jednoduchá otázka se složitou odpovědí. Nutné to není, ale systémová deska (nopy) je instalační pomůcka - bez jejího použití se můžou vyskytnout vady. Vše je ale otázka kvality provedení montáže.


Systémové desky podlahového topení

    Tento druh systémových desek vidíme neradi, ale používání těchto desek je celkem rozšířené - důvodem je jejich nižší cena a to cca 100 až 150 kč/m2. Na oplátku zákazník dostane podlahu, ve které se to hemží úlomky polystyrenu. To zda vadí či nevadí takový stav je otázka zvolené finální krytiny. Každopádně za nás mají tyto systémové desky velké mínus a při našich montážích tuto variantu nikdy nevolíme. Z toho důvodu zde nejsou uvedeny žádné podrobnosti o systémové desce TOP 301 - nedoporučujme ji používat pod lité betony, tedy ani pod anhydrit.
    Jde o základní typ systémové desky pro teplovodní podlahové topení, je vhodná pro montáž na vyrovnaný podklad, na kterém se nevyskytují přechody (např. od vyrovnávací vrstvy EPS).
    Přesně to platí i při výběru systémových desek pro podlahové topení, ti zkušenější jistě vědí, že druhů systémových desek je více a mohou také najít uplatnění v různých situacích. Ceny systémových desek jsou uvedeny bez DPH.
    Systémová deska s nopy bez přídavné izolace je nejnižší systém podlahového topení se systémem fixace trubek, často ji používáme u horšího podkladu, lokálních nerovností, kdy je možné systémovou desku jednoduše přizpůsobit stavu podkladu. Tato systémová deska je také vhodná v situacích, kdy je třeba co nejlépe využít prostor pro tepelnou izolací s větším tepelným odporem než běžně používaný EPS 200 v systémových deskách.


Další varianty systémových desek pro podlahové topení:

    Po letitých zkušenostech s různými systémy podlahového topení jsme již delší dobu "zakotveni" u systému podlahového topení TOPTHERM. Nabízí velmi variabilní možnosti a v různých komplikovaných situacích máme vždy z čeho vybírat.
    Separační vrstvu (fólii) instalovat nemusíme. Systémová deska sama musí plnit funkci separační vrstvy aby nedošlo k vyplavání desky a tím i celého systému podlahového topení.
    Systémová deska TOP 302 má až na jeden, stejné parametry jako systémová deska TOP 304, ale místo běžného polystyrenu EPS je použit elastifikovaný polystyren EPS - polystyren pro útlum kročejového hluku, který se používá v patrech nad obytnými místnostmi.
    Žádná věrohodná studie něco takového nedokazuje a ani se není čemu divit. Systémové desky mají rastr a trubky jsou ve „vzduchu“. Kontakt s nopy = kontakt s EPS, tudíž rozdíl nula nula p...
    Systémové desky se mohou lišit i v tom, pro jaký vnější průměr trubky jsou určeny. Pokud použijete menší trubku, trubky nebudou v rovných úsecích držet a pokud použijete trubku s větším průměrem, desky se můžou na krajích hodně zvedat.


Časté otázky k systémové desce podlahového topení

    Při komunikaci s dodavatelskou firmou si předem jasně určete výšku systémové desky!! Stává se často chyba v tom, že jeden to myslí bez nopů, druhý celou desku s nopy (tj. ideální) a další zase jenom nopy- a odtud už je jenom krůček k "průseru" s celkovou výškou podlahy resp. výškou roznášení desky

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00