Jak na věc


terminálova síť

Terminálové sítě a terminálové relace

    Monitorovací systém ProCop od verze 3.4 přichází s možností využití terminálových služeb operačních systému Windows, tedy vizualizací přes tzv. vzdálenou plochu (a RDP). Jedná se o technologii Microsoft Windows, která umožňuje se vzdáleně připojit k libovolnému počítači a pracovat na něm stejně, jako by uživatel seděl přímo u tohoto vzdáleného počítače. Uživatel má k dispozici pracovní plochu vzdáleného počítače, veškeré periferie a disky. Z lokálního počítače je tak využita pouze obrazovka, klávesnice, myš a případně zvukový výstup.
    Multimediální terminálová učebna na OS Microsoft Server 2008 R2 je řešení pro více jak 10 PC připojených k terminálovému serveru. Počet žákovských stanic se odvíjí od výkonu terminálového serveru.
    Právě microLOTy jsou novinkou na českém loterijním trhu, kterou Fortuna Loterie nabízí jako jediná. Jsou plnohodnotnou alternativou běžného terminálu, která ale v místě prodeje zabere 1/3 prostoru. Aktuálně je v provozu 127 microLOTů s jednoznačně pozitivní reakcí samotných prodejců. Fortuna proto následně bude nabízet výhradně tento typ. V rámci školícího procesu se s terminálem Loterie Fortuna seznámily již více než 3000 prodejců, každý týden projdou školením v Praze a Olomouci další desítky lidí.
    Na klientské počítače není potřeba vůbec nic instalovat, pouze stačí spustit Připojení ke vzdálené ploše a zadat jméno monitorovacího serveru. Výjimkou je pouze případ, kdy je nutné připojení do VPN, což ale záležitostí bezpečnosti dané společnosti.


Terminálová sít DHL a PPL se rozšiřuje do Olomouce

    Tato technologie poskytuje mnoho výhod, je velmi komfortní a rychlá i na poměrně pomalých připojeních. Zřízení terminálových přístupů k počítači a případné bezpečnostní ochrany je záležitostí bezpečnostních politik dané firmy a jejich IT oddělení.
    Výhody terminálové emulace All-touch lze naplno ocenint například v mobilním, plně dotykovém terminálu Zebra TC8000, který jsme pro Vás připravili k vzkoušení a testům. Podrobné informace k možnostem terminálové aplikace All-touch ve spojení s mobilním terminálem Zebra TC8000 Vám poskytnou naši specialisté.
    Většina aplikací nebyla určena pro bezdrátový provoz. Terminálová emulace All touch je navržena pro současné prostředí, kde je bezdrátové připojení nutností. Její rychlá a efektivní architektura zajišťuje, že je výrazně rychlejší než tradiční prohlížeče. Ať už uvnitř nebo venku, ať už s lokálním připojením, nebo v rozlehlé síti WAN, podniky mohou zavádět kritické webové aplikace kdekoliv.


Topologie dispečinků - Terminálová pracoviště

    Terminálová emulace All-touch zajišťuje stabilní připojení k hostiteli bez ohledu na okolní prostředí. Díky robustní softwarové architektuře zajišťuje terminálová emulace All touch stabilní a odolné relace, automatické vyrovnávání zátěž s redundancí a ochranou proti selhání. Ať už uživatel cestuje mezi oblastmi s pokrytím a bez něj, přechází mezi W-Fi a 3G sítěmi, restartuje nebo přepíná zařízení do režimu spánku, a dokonce i při dočasné ztrátě připojení, terminálová emulace All-touch zajistí, že relace zůstane aktivní.
    K monitorovacímu počítači se může připojit a na něm současně pracovat více uživatelů a to včetně lokálního. Každý uživatel má svou vlastní pracovní plochu a nijak se viditelně neovlivňují. Terminálové připojení více uživatelů umožňují pouze operační systémy Microsoft Windows řady Server. V případě operačních systémů pracovních stanic (XP, 7 Professional) může na počítači současně pracovat pouze jediný uživatel a to buď lokálně, nebo vzdáleně (přes vzdálenou plochu).
    Licence terminálových pracovišť jsou rovněž plovoucí, stejně jako licence síťových pracovišť. Omezuje tedy pouze maximální počet současně připojených terminálových pracovišť na daném serveru. Hardwarový klíč je připojen pouze k serveru, kontroluje počet současných terminálových připojení.


Loterie Fortuna rozšiřuje terminálovou síť o čerpací stanice Benzina

    Benzina má aktuálně v České republice 337 čerpacích stanic. „Nabízet produkty Loterie Fortuna na benzínkách bylo naším záměrem od samotného začátku budování prodejní sítě a jsme velmi rádi, že se nám v tomto podařilo najít partnera s kvalitní a širokou sítí čerpacích stanic. Benzina patří dlouhodobě mezi známé, tradiční a ceněné české značky na domácím trhu, kterou pozitivně vnímá i veřejnost,“ uvedl Jiří Hosnedl, generální ředitel Fortuna Loterie.
    Monitorovací systém ProCop 3 nyní umožňuje provozovat více klientských pracovišť na jediném počítači, tedy lokální pracoviště (monitor, klávesnice a myš fyzicky připojená k serveru) a terminálová pracoviště (uživatelé připojení přes vzdálenou plochu).
    Naším cílem bude vytipovat a uzavřít smlouvy s provozovateli zhruba stovky pump, které senacházejí na nejlukrativnějších místech, vybavit je moderním a prostorově nenáročnýmterminálem microLOT, který aktuálně přijímá sázky hry Loto, Zlatých 11 a dobíjí telefony všechtří mobilních operátorů,“ doplnil Hosnedl.
    Tyto kontakty jsou určeny v první řadě pro novináře, nemůžeme vám proto bohužel garantovat, že na jiné zaslané dotazy dokážeme včas reagovat. Pokud jste zákazníkem naší společnosti, můžete Váš dotaz zaslat na helpdesk@ifortuna.cz případně se s námi spojit jinak. Děkujeme za pochopení.


Sériové linky, koncentrátory a terminálové sítě

    Podniky mohou hladce přejít z emulace terminálu na webové aplikace a využívat flexibilitu zařízení s mobilním prohlížečem emulace terminálu All-touch nové generace.
    Licence operačních systémů pracovních stanic (Professional) umožňují práci pouze jediného uživatele a to buď lokálně, nebo vzdáleně. Tato licence nelze rozšířit. Pokud je potřeba, aby na počítači pracovalo současně více uživatelů je nezbytné použít OS řady Server.
    Na rozdíl od tradičních prohlížečů je terminálová emulace All-touch navržena a optimalizována pro odolné mobilní terminály se snímači čárového kódu a RFID. Emulace terminálu All-touch stabilizuje a standardizuje uživatelské prostředí a poskytuje pokročilé funkce pro snímání, což nemá žádný průmyslový prohlížeč.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00