Jak na věc


tvprogram všech stanic archiv

Videoarchiv pořadů a vysílání televizních stanic

    Bylo vydáno Ubuntu 18.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
    Po více než šesti letech vývoje byla vydána nová verze 3.8.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio. Přehled novinek na GitHubu.
    Již nějaký čas se předpovídá konec EV certifikátů (Extended Validation Certificate). Webový prohlížeč Safari název společnosti vedle URL nezobrazuje. Podobně se od verze 77 začne chovat Chrome.
    Vyšla verze 1.3.0 webového prohlížeče Next, který je postavený na QtWebengine (Blink) a vyznačuje se uživatelským rozhraním inspirovaným Emacsem. S novým vydáním se stává prakticky použitelným: přidává podporu proxy, stahování, blokování obsahu (reklamy, JavaScriptu). Více v seznamu změn.
    TVProgram potřebuje python 2.5, knihovnu pygtk a pynotify. Víc už snad nic. Dnes se mi povedlo nastudovat distutils, takže už jde instalace lehce přes setup.py (další věc, kvůli které jsem čekal se zveřejněním). Asi by to ještě chtělo udělat balíčky deb a rpm, ale to zase jindy.


Archiv televizních pořadů > ČT1 > 168 hodin

    The Document Foundation oznámila na svém blogu vydání nové verze 6.3 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání a na YouTube (české titulky).
    Prográmek jsem napsal pro vlastní potřebu, ale teď už doufám není tak prasácký abych ho nemohl ukázat světu. TVProgram stahuje a parsuje televizní program z internetu, takže výčet možných stanic je omezený (31). Stanice, které se mají zobrazovat, se ukládají do xml souboru, takže není potřeba stále něco přenastavovat. V tabulce se pak zobrazují vždy názvy stanic, právě běžících pořadů, čas začátku a konce a hlavně kolik z pořadu už odběhlo (potřebuji vědet jestli má cenu ještě televizi zapínat, plánuji ještě ten ProgressBar pozměnit tak, aby ukazoval zbývající čas) a taky ještě informace o dalším pořadu. A pro mě nejdůležitější věcí je využití upozorňování na nové pořady u ikony na liště.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00