Jak na věc


tvprogram všech stanic archiv

Archiv televizních pořadů > ČT1 > 168 hodin

    Terminálový program pro vizualizaci živých dat zvaný Sampler, který byl původně vydán pod nesvobodnou licencí, byl nově přelicencován pod GNU GPLv3. Nyní se tak jedná o svobodný software, u kterého má každý uživatel zaručeny všechny čtyři základní svobody. Autora je možné podpořit finančním příspěvkem na jeho stránce sampler.dev.
    Byla vydána nová verze 1.37 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání a také na YouTube. Ve verzi 1.37 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
    The Document Foundation oznámila na svém blogu vydání nové verze 6.3 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání a na YouTube (české titulky).


Videoarchiv pořadů a vysílání televizních stanic

    Prográmek jsem napsal pro vlastní potřebu, ale teď už doufám není tak prasácký abych ho nemohl ukázat světu. TVProgram stahuje a parsuje televizní program z internetu, takže výčet možných stanic je omezený (31). Stanice, které se mají zobrazovat, se ukládají do xml souboru, takže není potřeba stále něco přenastavovat. V tabulce se pak zobrazují vždy názvy stanic, právě běžících pořadů, čas začátku a konce a hlavně kolik z pořadu už odběhlo (potřebuji vědet jestli má cenu ještě televizi zapínat, plánuji ještě ten ProgressBar pozměnit tak, aby ukazoval zbývající čas) a taky ještě informace o dalším pořadu. A pro mě nejdůležitější věcí je využití upozorňování na nové pořady u ikony na liště.
    TVProgram potřebuje python 2.5, knihovnu pygtk a pynotify. Víc už snad nic. Dnes se mi povedlo nastudovat distutils, takže už jde instalace lehce přes setup.py (další věc, kvůli které jsem čekal se zveřejněním). Asi by to ještě chtělo udělat balíčky deb a rpm, ale to zase jindy.
    Bylo vydáno Ubuntu 18.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
    Po čtyřech měsících vývoje od vydání verze 6.1.0 byla oficiálně vydána nová verze 6.2.0 správce digitálních fotografií a nově i videí digiKam (digiKam Software Collection, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení. Ke stažení je také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00