Jak na věc


uzavirka libensky most

Uzavírka Libeňského mostu zamíchala s MHD

    V pátek ráno se sešel krizový štáb Prahy 8 k tématu uzavření Libeňského mostu z důvodu havarijního stavu. Kromě starosty Romana Petruse se schůzky zúčastnili také generální ředitel Technické správy komunikací, ředitel městské policie v Praze 8, vedoucí odboru dopravy, ředitel odboru dopravních agend, zástupce ředitele pro dopravu ROPID a vedoucí odboru Organizace provozu Dopravního podniku hlavního města Prahy.
    O tom, že bude Libeňský most uzavřen již od páteční noci, bylo rozhodnuto náhle ve čtvrtek odpoledne na základě výsledků probíhajících průzkumů. Hlavní město ihned svolalo tiskovou konferenci, na které prezentovalo jednak závěry měření, ale také plánované dopravní opatření, které značně zahýbalo s linkovým vedením tramvajových linek. Ty už byly tak změněny v souvislosti s rekonstrukcí Zenklovy ulice.
    Tramvajová linka číslo 1 je tak ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Dělnická, odkud pokračuje jako linka číslo 6 na Kubánské náměstí, stejné opatření je zavedeno v případě linky číslo 6, která se změní v linku číslo 1. Tramvajová linka číslo 3 je ve směru z centra zkrácena na Palmovku, odkud pokračuje jako zvláštní linka číslo 31 přes Ohradu a Vápenku na Spojovací. Linka číslo 14 je ve směru z centra odkloněna ze zastávky Dělnická přes Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice na smyčku Výstaviště Holešovice.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00