Jak na věc


výdej státních rybářských lístku na magistrátu par

Jak by měl probíhat výdej v lékárně?

    Chceme-li stanovit skutečné hodnoty pro osoby těžší (lehčí) než 70 kg, je třeba přičíst (odečíst) příslušný podíl hmotnosti v %. Každý celý rozdíl v hmotnosti o 7 kg znamená 10% plus či mínus od údajů uvedených v tabulce, tzn. 14 kg znamená 20% atp.
    Dalším ovlivňujícím činitelem je trénovanost. Čím je člověk více trénovaný, tím méně energie vydává při témže výkonu. Tato skutečnost nahrává oběma stranám: začátečníkům ve zhubnutí a sportovcům v tréninku.
    Zdá se Vám nějaký údaj nepřesný či pokud byste chtěli znát hodnoty nějaké jiné konkrétní aktivity, napište nám komentář k tomuto článku. Rozšířený seznam hodnot energetické spotřeby získáte po potvrzení registrace - zde.
    V posledních článcích jsme se věnovali tepovým frekvencím, nyní se sluší podívat se na energetický výdej. Výdej energie se různí v mnoha fyzických aktivitách, proto se v tomto článku podíváme na jednotlivé fyzické aktivity a cvičení, ze kterých si snáze vyberete právě tu činnost, která právě (a nejen) v měsíci lednu zajistí co nejvyšší výdej kilojoulů či kalorií (pokud si ovšem přejete nějaký ten kilogram ubrat), a bude zároveň vyhovovat Vašim preferencím.


Kolik druhů léku je možné předepsat na jeden recept?

    V neposlední řadě také pohlaví určuje výši energetického výdeje. Ženy obecně spalují při stejné činnosti méně energie než muži o stejné tělesné hmotnosti.
    V praxi se tedy stává, že například 50 kg dítě a 120 kg rodič mají přesně dvojnásobné hodnoty - rozdíl 70 kg = (+/-) 100%. Hmotnost je tedy prvním zásadním určujícím parametrem přesného energetického výdeje. Čím více někdo váží, tím více energie vydává, ač se tělo obézního člověka snaží dělat všechny pohyby více ekonomicky.
    Následující tabulka obsahuje hodnoty energetického výdeje při sportu, při práci v různých profesí a ostatních činnostech. Hodnota výdeje odpovídá vždy 70 kg jedinci a době 60 minut:
    Níže najdete tabulku, v níž jsou nejen sportovní aktivity, ale i běžné činnosti a profese. Hodnota se v tabulkách běžně uvádí na tzv. střední hodnotu, která odpovídá 70 kilogramům. Jelikož ne všichni máme tuto hmotnost, bude se Vám hodit následující vysvětlení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00