Jak na věc


výlovy rybníků

Rybářství Třeboň a.s. - 2016 © Chov a produkce ryb :: Realizace ODEON a.s.

    Rybářství Třeboň Hld. a.s. je mateřskou firmou holdingu, zahrnující dceřiné společnosti Rybářství Třeboň a.s. a FISH MARKET a.s., kde je zároveň jediným akcionářem.
    K příjemné atmosféře výlovu celé odpoledne až do večerních hodin hráli na harmoniku a housle bratři Tröstlovi. A jelikož se šalmanovické rybníky neloví každý rok, tak za dva roky zase Petrův zdar!!!
    Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na druhý říjnový víkend. Další termíny výlovů budou zveřejněny v polovině září 2019.
    Chcete strávit příjemnou rodinnou dovolenou s dětmi, v krásném a čistém prostředí Jižních Čech? Pak právě pro Vás máme připravené ubytování včetně dětských pokojíků!
    Tento malý dům na stromě nabízí krásný výhled na rybník a malebnou krajinu v okolí Kardašovy Řečice v Jižních Čechách.


Rybářské slavnosti 2019 - pozvánka

    Je tu podzim. V tomto deštivém, pochmurném a mrazivém počasí nastává čas výlovů rybníků. Nejinak tomu je i u nás v Šalmanovicích. Místní rybáři se za tímto účelem spojili a říkají si spolek "Radost". V sobotu 7. listopadu 2009 se konal výlov rybníčka pana Ladislava Krále v Nepomuku, který obhospodařují místní rybáři. Po vypuštění rybníčku skoro až na bahno čekal na rybáře bohatý úlovek. Pomocí keserů vylovili přes sto kaprů, dva sumce, jednu štiku a několik línů. U výlovu nechybělo občerstvení v podobě pečených ryb, grilovaného bůčku, piva a kořalky.
    Dále společnost poskytuje ekonomické poradenství, finanční a účetní služby společnostem v holdingu, administrativní činnosti související se správou nemovitostí a dalších majetkových aktiv a poradenství v oblasti produkce ryb.
    Výlovy rybníků začínají v 7 hodin ráno. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, vino a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent, a doprovodný program.
    Zajistěte si teplé a vyhřáté ubytování na Třeboňsku v průběhu výlovu rybníků. Přijet můžete s celou Vaší rodinou, nebo partou přátel či firmou. U nás se nudit nebudete!
    Rybářství Třeboň a.s. je největším producentem sladkovodních ryb v České republice i v Evropě (podíl na produkci ryb v ČR je cca 15 %). Společnost hospodaří hospodaří na 440 rybnících o celkové výměře 8000 ha. Roční produkce ryb činí cca 3 200 t, z toho 90 % kapra a 10 % vedlejších druhů ryb (lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik, bílá ryba a okoun).


Kapr z Třeboně je chloubou kuchyně

    Výlovy neodmyslitelně patří k podzimu a předvánočnímu času. Jsou oblíbenou podívanou nejen pro děti, ale i pro dospělé. A tak se jistě sejdeme u dalších výlovů u nás v Šalmanovicích.
    Netrvalo týden a k výlovu se přistrojil další rybník, tentokráte u Václava Mejdrecha. Výlov začal již tradičně o den dříve pijatykou na hrázi. Zde se rybáři i hosté "posiluji" na druhý den, aby zvládli náročný rybolov. Druhý den ráno začal výlov. I tento rybníček byl vypuštěn až na bahno a rybáři také lovili ryby pomocí keserů. I zde vytáhli z vody několik sumců, štik, línů a hlavně kapříky. Po zdárném výlovu proběhlo pasování třech hostů a Vaškova bratra Lukáše do cechu rybářského. Slavnostní řeči se ujal Pavel Pekař a polévání Láďa Tetour. Třemi ranami plácačkou na zadnici byli všichni jmenovani pasovaným rybářem. Po skončení tohoto aktu se podávalo občerstvení - pečené ryby, guláš, točené pivo, grog a kořalka.


Seznam certifikovaných prodejců - Vánoce 2018

    Požární zbrojnice: 2x ANOTelefonní budka: ANOVodovod: ANOPlynofikace: NEKanalizace: NEŠkola: NE (4km)Pošta: NE (4km)Zdravotnické zařízení: NEPolicie: NEObchod smíšené zboží: NEMístní hostinec se sálem: ANOZastávka ČSAD: 2x ANOZastávka ČD: NE (7km)Knihovna s Internetem: ANOMístní bezdrátový rozhlas.
    Hlavním předmětem činnosti je správa majetku realizovaná pronájmem rybníků, pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor a prodejem nevyužívaných nemovitostí.
    Ve stejnou dobu se také lovilo na druhé štaci, a to na rybníčku Štěpána Krále, který se nachází pod statkem Kojan. Tento rybník se nevypouštěl, ale lovil se pomocí rybářské sítě a lodí, tzv. zátahem. Také tady si úlovek pochvalovali.


Jak probíhají výlovy?

    Je podzim. Čas sychravého, mlhavého a větrného počasí, ale čas ideální pro výlovy rybníků. A právě takové počasí panovalo v sobotu 5. listopadu 2011 v Šalmanovicích. V tento den uspořádala rodina Čutků výlov rybníčku. Po jeho vypuštění až na bahno se začalo. Za pomoci svých kamarádů ze vsi a známých bylo vyloveno pěkné množství šupináčů. Samozřejmě nechyběli ani sumci. K velkému údivu všech přítomných byl rybníček domovem i raků. Při pohledu na ně se chlapi rozpovídali. Vyprávěli úsměvné historky, když jako malí kluci raky chytali. Během výlovu nechybělo ani občerstvení. Hostitelky podávaly rybí speciality, cmundu a samozřejmě něco na zahřátí.
    Nabízíme ubytování pro Vás a vaši rodinu od 200 Kč za osobu. Nejlevnější ubytování na Třeboňsku v komfortním apartmánu!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00