Jak na věc


výměna občanského průkazu v plzni

Co jsou to vlastně ony vzpomínané komory?

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.
    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.
    Profil je tvarová lišta, z které se skládá okenní rám. Každý výrobce oken používá k výrobě svou vlastní technologii. Profily plastových oken se zpevňují nerezovými výztuhami nebo pozinkovanou ocelí. Protože vzduch je nejlepší tepelný izolant, i profil obsahuje různé vzduchové komory, čímž se dosahuje lepší tepelné izolace. Podle počtu komor potom rozlišujeme okna 3, 4, 5-ti, 6-ti a dnes již dokonce 7-mi komorové.
    Tepelně-izolační vlastnosti profilů jsou dané jejich konstrukcí a použitým materiálem. Vyjadřuje ji hodnota K, udávaná ve W/m^2K (watech na metr čtvereční Kelvina). Hodnota K u profilu plastových oken ve značné míře závisí na počtu komor. Čím je K menší, tím lepší izolace.


Nabídka z eshopu www.kvalitni-sperky.eu

    Jako základní porovnávací veličina pro plastová okna je udáván jejich celkový tepelný prostup Uw (W.m-2.K-1). Tato hodnota se skládá ze dvou základních veličin a to tepelného prostupu rámu Uf a tepelného prostupu skleněné výplně Ug. Hodnoty týkající se tepelného prostupu lze změřit jak laboratorně, tak doložit výpočtem. Pro posouzení či porovnání jednotlivých typů plastových oken je potřeba srovnávat stejné parametry, které každý výrobce musí deklarovat ve své dokumentaci kvality.
    Základní požadovanou vlastností vzduchová neprůzvučnost, jejíž hodnota se udává Rw. Pro tuto hodnotu je určující typ použitého zasklení a je možné ji změřit pouze laboratorně. Sklo je nejdůležitější pro vlastnosti tepelné i zvukové izolace, protože skleněná výplň totiž tvoří největší plochu každého okna. Nejvíce se užívá zasklení v podobě dvojskla, trojska nebo jako dvojskla se speciální vnitřní dělící fólií. Jednotlivá skla a vyplnění meziprostoru určují specifické vlastnosti celé výplně tepelně izolační a akustické. Výrobky se dělí do několika tříd dle dosažené hodnoty Rw. Vyšší třída značí větší zvukovou izolaci a tím i lepší akustické parametry celého okna.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00