Jak na věc


výlovy rybníků

Podzimní výlovy třeboňských rybníků

    Dále společnost poskytuje ekonomické poradenství, finanční a účetní služby společnostem v holdingu, administrativní činnosti související se správou nemovitostí a dalších majetkových aktiv a poradenství v oblasti produkce ryb.
    Výlovy rybníků začínají v 7 hodin ráno. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, vino a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent, a doprovodný program.
    Nabízíme ubytování pro Vás a vaši rodinu od 200 Kč za osobu. Nejlevnější ubytování na Třeboňsku v komfortním apartmánu!
    Požární zbrojnice: 2x ANOTelefonní budka: ANOVodovod: ANOPlynofikace: NEKanalizace: NEŠkola: NE (4km)Pošta: NE (4km)Zdravotnické zařízení: NEPolicie: NEObchod smíšené zboží: NEMístní hostinec se sálem: ANOZastávka ČSAD: 2x ANOZastávka ČD: NE (7km)Knihovna s Internetem: ANOMístní bezdrátový rozhlas.
    Rybářství Třeboň a.s. je největším producentem sladkovodních ryb v České republice i v Evropě (podíl na produkci ryb v ČR je cca 15 %). Společnost hospodaří hospodaří na 440 rybnících o celkové výměře 8000 ha. Roční produkce ryb činí cca 3 200 t, z toho 90 % kapra a 10 % vedlejších druhů ryb (lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik, bílá ryba a okoun).


Kapr z Třeboně je chloubou kuchyně

    Zajistěte si teplé a vyhřáté ubytování na Třeboňsku v průběhu výlovu rybníků. Přijet můžete s celou Vaší rodinou, nebo partou přátel či firmou. U nás se nudit nebudete!
    Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na druhý říjnový víkend. Další termíny výlovů budou zveřejněny v polovině září 2019.
    Výlovy neodmyslitelně patří k podzimu a předvánočnímu času. Jsou oblíbenou podívanou nejen pro děti, ale i pro dospělé. A tak se jistě sejdeme u dalších výlovů u nás v Šalmanovicích.
    Chcete strávit příjemnou rodinnou dovolenou s dětmi, v krásném a čistém prostředí Jižních Čech? Pak právě pro Vás máme připravené ubytování včetně dětských pokojíků!
    Tento malý dům na stromě nabízí krásný výhled na rybník a malebnou krajinu v okolí Kardašovy Řečice v Jižních Čechách.
    Rybářství Třeboň Hld. a.s. je mateřskou firmou holdingu, zahrnující dceřiné společnosti Rybářství Třeboň a.s. a FISH MARKET a.s., kde je zároveň jediným akcionářem.


Výlovy rybníků na Třeboňsku - podzim 2019

    Je tu podzim. V tomto deštivém, pochmurném a mrazivém počasí nastává čas výlovů rybníků. Nejinak tomu je i u nás v Šalmanovicích. Místní rybáři se za tímto účelem spojili a říkají si spolek "Radost". V sobotu 7. listopadu 2009 se konal výlov rybníčka pana Ladislava Krále v Nepomuku, který obhospodařují místní rybáři. Po vypuštění rybníčku skoro až na bahno čekal na rybáře bohatý úlovek. Pomocí keserů vylovili přes sto kaprů, dva sumce, jednu štiku a několik línů. U výlovu nechybělo občerstvení v podobě pečených ryb, grilovaného bůčku, piva a kořalky.
    Hlavním předmětem činnosti je správa majetku realizovaná pronájmem rybníků, pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor a prodejem nevyužívaných nemovitostí.
    Ve stejnou dobu se také lovilo na druhé štaci, a to na rybníčku Štěpána Krále, který se nachází pod statkem Kojan. Tento rybník se nevypouštěl, ale lovil se pomocí rybářské sítě a lodí, tzv. zátahem. Také tady si úlovek pochvalovali.


Rybářství Třeboň Hld a.s. - 2018 © Chov a produkce ryb :: Realizace ODEON a.s.

    Netrvalo týden a k výlovu se přistrojil další rybník, tentokráte u Václava Mejdrecha. Výlov začal již tradičně o den dříve pijatykou na hrázi. Zde se rybáři i hosté "posiluji" na druhý den, aby zvládli náročný rybolov. Druhý den ráno začal výlov. I tento rybníček byl vypuštěn až na bahno a rybáři také lovili ryby pomocí keserů. I zde vytáhli z vody několik sumců, štik, línů a hlavně kapříky. Po zdárném výlovu proběhlo pasování třech hostů a Vaškova bratra Lukáše do cechu rybářského. Slavnostní řeči se ujal Pavel Pekař a polévání Láďa Tetour. Třemi ranami plácačkou na zadnici byli všichni jmenovani pasovaným rybářem. Po skončení tohoto aktu se podávalo občerstvení - pečené ryby, guláš, točené pivo, grog a kořalka.
    Je podzim. Čas sychravého, mlhavého a větrného počasí, ale čas ideální pro výlovy rybníků. A právě takové počasí panovalo v sobotu 5. listopadu 2011 v Šalmanovicích. V tento den uspořádala rodina Čutků výlov rybníčku. Po jeho vypuštění až na bahno se začalo. Za pomoci svých kamarádů ze vsi a známých bylo vyloveno pěkné množství šupináčů. Samozřejmě nechyběli ani sumci. K velkému údivu všech přítomných byl rybníček domovem i raků. Při pohledu na ně se chlapi rozpovídali. Vyprávěli úsměvné historky, když jako malí kluci raky chytali. Během výlovu nechybělo ani občerstvení. Hostitelky podávaly rybí speciality, cmundu a samozřejmě něco na zahřátí.
    K příjemné atmosféře výlovu celé odpoledne až do večerních hodin hráli na harmoniku a housle bratři Tröstlovi. A jelikož se šalmanovické rybníky neloví každý rok, tak za dva roky zase Petrův zdar!!!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00