Jak na věc


vjezdu zabrána

Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl

    Specializujeme se na montáž nových střech, rekonstrukci stávajích střech, budování půdních bytů formou suché výstavby a realizaci dřevostaveb. Našim zákazníkům vždy poskytujeme kompletní poradenský servis a kvalitní provedení tesařských, pokrývačských, klempířských a sádrakrtonářských prací. Naše nabídka zahrnuje stavební práce v oblasti rekonstrukce střech nebo realizace střech na klíč.
    Následky jsou poměrně drastické. Automobil nárazem vyletěl do vzduchu a s roztrhanou přídí se převrátil na bok. Na místě zůstal jen oblak dýmu a kopa pomačkaných plechů. Nepochybně totálně zdevastovaný vůz podlehl pevné zábraně, která se skoro ani nepohnula, dokonce zůstaly funkční i blikající varovné žárovky.
    Známe je z pěších zón a dalších míst, kam někteří občas vjet mohou, jiní by ale neměli. Na některé působí dojmem, že by nemusely představovat zase takovou překážku, realita je jiná.
    Pokud jste se někdy sebe sami ptali, jak tvrdý oříšek mohou představovat v případě pokusu o jejich proražení, máme tu odpověď přímo od jednoho polského řidiče Audi, který se odolnost hydraulického „kůlu” v cestě rozhodl ověřit přímo před objektivem městské kamery.


Montáž manipulačního vjezdu Kazeto Přerov

    Zkouška kdo s koho jednoznačně nedopadla pro Audi, které se rozletělo skoro na součástky. Naštěstí nezraněný řidič byl zadržen a následně přišel o řidičský průkaz na 15 dní - zničené auto se asi zdálo být dostatečně tvrdým trestem. Pro nás budiž tato situace poučením, že pokusit se přes takovou zábranu projet není zrovna dobrý nápad...
    Na perfektně připravený výkop jsme položili geotextilii, na kterou jsme rozprostřeli kamenivo ve frakci 16–32 mm. Nejtěžší částí bylo vykopání okraje, který se dodělal svahovací lopatou, a nakonec se po celé ploše postupně roztáhl štěrk do potřebné výšky.
    Belgická policie tento případ zaregistrovala v městečku Roeselare na severozápadu země. Muž údajně pod vlivem alkoholu zamířil do ulice vybavené výsuvnou bariérou označenou světelnými signály. Překážku buď nezaregistroval, nebo ji záměrně ignoroval a do vyjetého sloupku bránícího volnému průjezdu narazil v plné rychlosti.
    Výsuvné sloupky bývají nainstalované na místech, kam mají auta obecně zapovězený vjezd, některá tam ale jezdit mohou. Obvykle takové omezení řeší dopravní značka s patřičnou dodatkovou tabulkou, pokud ale řidičům chybí disciplína, přichází ke slovu zábrany, které vjezdu nežádoucích vozidel zabrání fyzicky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0048:00:00