Jak na věc


vyšetřování ztráty třídní knihy text hry

Akceptujeme tyto platební metody:

    Naší filosofií je nabízet vám hodně kvalitního obsahu za málo peněz. Chceme, abyste na LearnTube chodili rádi. Posloucháme vaše postřehy i nápady na kurzy, o které byste měli zájem.
    Gian Maria Volonté v hlavní roli temného politického dramatu o zneužití výkonné moci (1970). Dále hrají: F. Bolkanová, A. Dominici, G. Barra, V. Falanga a další. Režie Elio Petri
    Můžete si je kdykoli zastavit nebo se k nim vracet, můžete si je pouštět na počítači, na mobilu nebo tabletu, zkrátka kdekoli se vám to hodí. Každý kurz obsahuje část přístupnou zdarma, abyste si mohli daného lektora vyzkoušet.


VZDĚLÁNÍ PRO NÁS PŘEDSTAVUJE NEUSTÁLÝ ROZVOJ

    Hlavní postavu snímku představuje šéf římského oddělení vražd, který je za své zásluhy povýšen do čela oddělení politické kriminality. Pod vlivem nabyté moci se stává zvráceným a zhýralým činovníkem, který se nezdráhá chladnokrevně zavraždit svou milenku. Vždyť v jeho společenském postavení je připravit a spáchat vraždu tak jednoduché. Svou nedotknutelností si je tak moc jistý, že na místě činu zanechává stopy, které mají vést k jeho odhalení. Svými kroky systematicky zasahuje do probíhajícího vyšetřování a zkoumá hranice, kam až může ve svém jednání zajít. Paralelně s tím se věnuje náplni své práce v politickém oddělení na udržení společenského pořádku a velí represím vůči mladým levicovým revolucionářům. Obě kauzy se začínají proplétat a vyšetřování se nebezpečně vyhrocuje.
    Italský režisér Elio Petri patřil mezi tvůrce s nekompromisním názorem na soudobou politickou situaci v Itálii. Kritika poměrů v italské společnosti se odrážela v celé řadě jeho stylizovaných filmů, které sklízely velké úspěchy na mezinárodním poli. Za svůj snímek Každému, co mu patří… (1967) získal cenu za nejlepší scénář na festivalu v Cannes. Hlavní cenou na tomto prestižním festivalu byl oceněn jeho film Dělnická třída jde do ráje (1971). Největších úspěchů ale dosáhl se svým filmem Podivné vyšetřování. V roce 1970 byl tento snímek oceněn Oscarem za nejlepší cizojazyčný film, za původní scénář byl navíc Elio Petri nominován ve stejnojmenné kategorii. Dvěma cenami byl dále snímek oceněn během svého uvedení na festivalu v Cannes. V hlavní roli Podivného vyšetřování vyniká Gian Maria Volonté a napínavou obžalobu stavu italské společnosti umocňuje tísnivá hudba Ennia Morriconeho.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00