Jak na věc


vybíjení autobaterií

FERODO Brzdové destičky – materiály

    Jakmile je odběr vyšší, vybíjí to el. systém auta pravděpodobně přes konstrukční mez. Začněte tedy vytahovat pojistky a zase je vracet. Jednu po druhé. Je dobré u toho mít asi nějaký manuál s rozpisem umístění pojistek..
    Pro větší pohodlí to můžete napojit přes nějakou dvoulinku a sednout si s tím multimetrem do auta.. V takovém případě asi zaslepit také senzory vnitřního pohybu, abyste mohli testnout obvody i při zamčeném autě.
    Auto se po nějaké době od otevření a zavření dveří postupně povypíná a odběr z alternátoru klesne na nějakou tu výslednou klidovou úroveň. Ta by tedy měla být do 0,10A. Doba za kterou ten pokles nastane bude kolem dvou minut.
    Multimetr nastavte na max zatížení a jeho vývody zasuňte do příslušných portů.. tzn tak aby to odpovídalo návodu na měření proudu… Odpojte záporný pól z autobaterie a připojte na něj pořádně jeden z vývodů z multimetru (ampérmetru). Druhý vývod napojte na kabel který k baterce vedl.
    Autobaterie se tak vybíjí už opravdu rychle a především pořád.. nestačí se už dobíjet při provozu auta a postupně slábne… Při propadu pod práh napětí a proudu potřebného k nastartování pak selže…


Nadměrné vybíjení autobaterie – akumulátoru

    Pravděpodobně, vždy když nějakou pojistku vytáhnete, budete muset zase počkat na pokles aktivity řídící jednotky.. A nebo vypozorujete hodnotu odběru při kontrolních činnostech té jednotky a rovnou si to odečtete… Potom samozřejmě může docházek k nějakým nárustům v souvislosti se spínáním různých alarmů atd… Asi se i podívejte do manuálu auta, jestli tam něco k pojistkám není, ale vytahování pojistek při vypnutém klíčku je základ, takže by to mělo být v klidu.
    Multimetry za pár korun jsou normálně do 10 Ampér a to bude stačit pro test normálních funkcí.. Pokud by se zahřívaly vývody multimetru, nebo prostě údaj na displeji překračuje maximální povolené zatížení, musíte pro silnější…
    Standardní odběr u vypnutého, zamčeného automobilu by měl být do 0,10 Ampér. Do jedné desetiny Ampéru… Jakmile je některý obvod špatný, může být tento klidový odběr daleko vyšší. Pokud například zůstává svítit osvětlení v kufru, nebo někde pod kapotou.. zvedne se odběr třeba na 0,70 Ampér.
    Pokud je dobíjení akumulátoru v pořádku, může být autobaterie už stará.. bude na ní datum, nebo to poznáte podle stavu.. Jestliže je třeba pět let stará, podívejte se na její elektrolyt .. pokud je ho tam málo, dolejte to a podívejte se na jeho stav.. Může být kalný, jakmile je téměř už neprůhledný, tmavě šedý až černý, je po baterce.


JSTE ZDE: DOMŮ > Nadměrné vybíjení autobaterie – akumulátoru

    Nezbývá tedy než najít vadný okruh, obvod, nebo skupinu možných a potom odstranit případný zkrat, nebo vyměnit vadný díl v el.obvodu.. Např. nějaký servomotor, spínač…

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00