Jak na věc


vychodočeské divadlo pardubice-program

Východočeské divadlo láká na speciální vánoční díl pořadu Bez nápovědy

    V sobotu 26. října se v Městském divadle uskutečnila premiéra současné české komedie Společenstvo vlastníků. Nasajte i vy slavnostní premiérovou atmosféru…
    Od 50. let minulého století se tato pardubická scéna stává líhní nových talentů. V 60. letech přicházejí do divadla i budoucí herecké špičky. Mezi nimi například Josef Somr, Věra Galatíková nebo Jiří Kodet a další. V dobách normalizace se divadlo snažilo normalizační šeď tu a tam prorazit a to s nemalou osobní odvahou ředitelů, dramaturgů i herců. Devadesátá léta jsou dobou, kdy se divadlo stalo Mekkou svobodné politické linie. Divadlo se muselo vypořádat se zcela novou situací, kdy s sebou změna společenských poměrů přinesla i změnu v dramaturgické skladbě. Lidé již do divadel nechodili hledat skryté narážky a dvojsmyslný politický humor. Herecké soubory se začaly rychle měnit. Od roku 2002, kdy divadlo prošlo výraznou rekonstrukcí svých interiérů a exteriérů, patří tato scéna ke špičce ve svém oboru. 


Východočeské divadlo zachvátila Bílá nemoc

    Městské divadlo v Pardubicích vzniklo v prvním desetiletí minulého století. Architektonicky je cennou budovou. Například sochu na průčelí budovy vybudoval akademický sochař Bohumil Kafka, který je zároveň i autorem monumentální sochy na pražském Vítkově. Divadlo jako takové stejně jako i další scény prošlo častými změnami vedení, které byly způsobeny poměry v tehdejším Československu. Nejprve německá okupace, v roce 1944 dochází k zákazu divadelní produkce vůbec. Od roku 1945 do roku 1948 se ředitelem tohoto stánku umění stává herec Miloslav Holub. Po něm přichází komunistické vedení Rostislava Vlkova.
    V pondělí 4. listopadu jsme zahájili obnovu ročního předplatného, rezervace míst jsou drženy do 29. listopadu. Poté budou permanentky uvolněny pro nové zájemce!
    Další díl historického seriálu ke 110. výročí otevření Městského divadla tentokrát přiblíží období před položením základního kamene naší divadelní budovy...
    Východočeské divadlo hraje v Městském divadle, na Malé scéně ve dvoře a v letních měsících pak využívá možnosti hraní v amfiteátru na vyhlídce hradu Kunětická hora. Divadlo připravuje ročně kolem osmi premiér nových her. Je domovskou scénou souboru, který čítá přes 20 hereckých osobností. Divadlo patří co do návštěvnosti k předním regionálním jednosouborovým divadlům. Jeho scéna však přesahuje mnohem dále. Jako takové pořádá i Grand festival smíchu, který se každoročně koná na jeho jevištních prknech. Divadlo se nalézá v secesní budově, která je po rekonstrukci v perfektním a autentickém stavu.


Východočeské divadlo nabízí předplatné na sezónu 2016/17

    V úterý 5. listopadu jsme uvedli derniéru Opor společnosti a v pátek 15. listopadu se rozloučíme i s komedií Král jelenem. V obou inscenacích jednu z hlavních rolí hraje Milan Němec.
    I letos se zapojíme do programu mezinárodního projektu Noc divadel. V sobotu 16. listopadu bude v prostorách Městského divadla probíhat soutěž, u které by žádný divadelní fanoušek neměl chybět.
    Připomínáme, že naši diváci s platnou vstupenkou či abonentkou mohou využít možnosti dvouhodinového parkování ZDARMA v parkovacím domě Centrum na Karlovině!
    Letošní cyklus scénických čtení INprojekty zahájíme na Malé scéně 11. listopadu světovou premiérou hry Ribstol, na kterou vás zve režisér Adam Doležal.
    Od 4. do 8. listopadu budeme prodávat abonentky na soutěžní program 20. ročníku festivalu, v pondělí 11. listopadu budou uvolněny do prodeje jednotlivé vstupenky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00