Jak na věc


vzpomínky na krásné chvíle

Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda

    Upozornění pro rodiče dětí do 1 roku:Láskyplnou vzpomínku na děti do 1 roku, prosíme, nevkládejte zde, NEBUDE ZOBRAZENA. Je třeba ji zaslat přes formulář na titulní straně www.prazdnakolebka.cz, aby mohla být umístěna na stránky Prázdná kolébka. Děkujeme!
    Vzkaz svému dítěti můžete poslat podle návodu v "upravit vzpomínku, vložit vzkaz" (zobrazí se po kontrole), nebo také na diskuzním fóru (zobrazí se okamžitě).
    Cílem našeho projektu není jen poskytnout novou možnost jak vzpomínat na zesnulé, ale i podpořit diskusi o smrti v naší společnosti, což může vést i k hledání smyslu klasických rituálů, jako je například pohřeb, výroční setkávání, zádušní modlitby či bohoslužba, navštěvování hrobů i jiné vzpomínání.


Hovory H ještě po dvaceti letech

    S Miroslavem Horníčkem (1918–2003) a jeho hosty se budete společně zamýšlet nad tím, co je láska, kam odešlo naše dětství a že všechno jednou skončí stejně jako každý velkolepý bál. Slavný herec a komentátor hovoří o tom, že náš život se podobá balení kufru. Když už se chystáme k odchodu, zjistíme, že jsme si do zavazadla přibalili většinou zbytečné věci a to, co bylo hlavní, jsme zapomněli doma. Rozvaha probíhá jako diskuze s druhým já, v níž vás Horníček poučí, jaká je past na snoby a co udělat, abyste je bezpečně rozeznali. Helena Vondráčková zazpívá píseň Úžasná láska, Hana Zagorová Bouřlivé počasí, Milan Chladil Za rok se vrátím a Naďa Urbánková přednese zasněný Valčík na rozloučenou.
    Když někdo z našich blízkých zemře, nepřestane být součástí našeho života. Není tu sice tak, jak jsme na něj byli zvyklí, ale jsou tu jeho věci, jsou tu místa s ním spojená, události, které nám připomínají, že tu s námi byl nebo byla. Mnoho věcí, byt, oblečení, hudba, jídlo, zvuky, vůně i naše myšlenky, vše obsahuje a připomíná nám zemřelého. V našich vzpomínkách je prostě stále přítomen. Doba, kdy si pomalu a bolestně zvykáme, že dotyčná osoba není již s námi, a kdy nám dochází, že nám zbývají "jen" vzpomínky, se nazývá dobou truchlení. V této době svým způsobem končíme starý a začínáme nový život. Musíme se naučit, že tu není někdo, kdo tu byl, a musíme se naučit jej bez velkých bolestí udržet živého ve svých vzpomínkách.
    Několik věčně zelených písniček uvádí Miroslav Horníček, jehož sté nedožité narozeniny si v těchto dnech připomínáme (1972). Účinkují: N. Urbánková, H. Vondráčková, H. Zagorová, M. Chladil a další. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00