Jak na věc


vzpomínky na krásné chvíle

Miroslav Horníček: Humor není žádná sranda

    Projekt vznikl v roce 2010 díky podpoře Amgen Foundation. Provozovatelem je hospicové občanské sdružení Cesta domů. Pokud chcete tento projekt jakkoliv podpořit, aby i nadále mohl fungovat, patří vám tato stránka: Stránky se mi líbí.
    Když někdo z našich blízkých zemře, nepřestane být součástí našeho života. Není tu sice tak, jak jsme na něj byli zvyklí, ale jsou tu jeho věci, jsou tu místa s ním spojená, události, které nám připomínají, že tu s námi byl nebo byla. Mnoho věcí, byt, oblečení, hudba, jídlo, zvuky, vůně i naše myšlenky, vše obsahuje a připomíná nám zemřelého. V našich vzpomínkách je prostě stále přítomen. Doba, kdy si pomalu a bolestně zvykáme, že dotyčná osoba není již s námi, a kdy nám dochází, že nám zbývají "jen" vzpomínky, se nazývá dobou truchlení. V této době svým způsobem končíme starý a začínáme nový život. Musíme se naučit, že tu není někdo, kdo tu byl, a musíme se naučit jej bez velkých bolestí udržet živého ve svých vzpomínkách.


Hovory H ještě po dvaceti letech

    V naší společnosti se vytratily některé rituály, které pomáhaly touto dobou projít. Naše potřeba truchlení a loučení ale nezmizela. Nově vytvořený vzpomínkový portál vzpominky.nezavirejteoci.cz není virtuální kopií hřbitova, ale nabízí možnost, jak udržovat vzpomínky na zesnulé naživu a jak spojovat lidi, kteří měli dotyčného nebo dotyčnou rádi. Internet nabízí snadné překonání vzdáleností a otevírá možnosti k vzpomínání, které jsou blízké i těm, kterým již rituály našich předků mnoho neříkají.
    č. účtů na provoz a aktivity DC............2032560001/5500 (Raiff)............2600173430/2010 (FIO)č. účtu pro veřejnou sbírku DC............2032560028/5500 (Raiff)
    Několik věčně zelených písniček uvádí Miroslav Horníček, jehož sté nedožité narozeniny si v těchto dnech připomínáme (1972). Účinkují: N. Urbánková, H. Vondráčková, H. Zagorová, M. Chladil a další. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč
    Vzkaz svému dítěti můžete poslat podle návodu v "upravit vzpomínku, vložit vzkaz" (zobrazí se po kontrole), nebo také na diskuzním fóru (zobrazí se okamžitě).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00