Jak na věc


welnes pobyt aphrodite rajecké teplice

Welnes pobyty v Lázních Jablonec.

    Slovo wellness pochází z angličtiny (well-being) a  používá se k označení souboru aktivit, které vedou k dosažení psychické a fyzické kondice. Wellness se také používá jako termín pro odpovídající životní styl. Wellness vyjadřuje vyrovnaný celkový stav organismu, fyzickou, psychickou, mentální, sociální i emocionální pohodu. Slovem wellness se rozumí také relaxační procedury jako jsou masáže, lázně, zábaly, vířivky, páry a další. Pobyty označované tímto slovem jsou velmi vyhledávané pro odpočinek a načerpání nové energie (a také pro zklidnění nervů).
    Slovo wellness zatím nebylo v češtině výrazněji kodifikováno. Přesto se doporučuje držet se původního anglického pravopisu, není přípustné jiné hláskování než v originálním jazyce. Tento způsob zápisu je v souladu s pravopisem dalších podobných slov – viz např. heslo fitness.
    Multifunkčního určitě ne. Nejlepší a nejefektivnější jsou jednosložkové vitamíny a doplňky, žádný "mišmaš". Dívala jsem se na ty doplňky od pharma... (zkráceno)
    rychle neznamená efektivně. Mně v tom pomohla zumba, orientální tance a joga, kam jsem chpdila nějakou dobu. Takže za to děkuji centru tance v Brně.... (zkráceno)
    Jak se správně píše slovo WELLNESS? Z jakého slova je odvozeno? Z jakého jazyka? Co vůbec přesně znamená jeho překlad? Takové a další otázky nás mohou napadnou, když vidíme reklamy nebo nabídky na wellness pobyty, wellness víkendy, wellness hotely, wellness zařízení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00