Jak na věc


zámek do dveří na otisk prstu

Biometrický trezorový zámek na otisk prstu

    Dnes je na trhu poměrně dost trezorů se zámkem na otisk prstu. Když je takový trezor certifikovaný má vždy dva zámky. Biometrický a opravdový trezorový zámek. Na trezoru musí být vždy alespoň jeden certifikovaný trezorový zámek. Zámky na otisk prstu jsou jen doplňkové. Slibují otevření trezoru otiskem, ale není to tak. Potom je trochu nepříjemné koupit trezor na otisk prstu za 40 tisíc s plastovou klávesnicí a k otisku ještě zadávat kód. Vysloveně nebezpečné je potom používat trezor jen na otisk prstu a mít trvale odemčený druhý trezorový zámek!
    Takových je na trhu dostatek. Laciné plastové jednotky na laciném trezoru za několik tisíc. Druhá možnost je celkem kvalitní trezor s trezorovým zámkem a k tomu jako doplňkový je ještě otevření na otisk prstu. Funguje to tak, že kód na elektronické klávesnici může zadat jen ten, kdo se prokáže správným otiskem prstu.
    Ano, je to možné. V současné době (2016) je na trhu jeden model opravdového trezorového zámku čistě na otisk prstu. Přijdete k trezoru, přiložíte prst a otevře se. Zní to snadně a tak jednoduché to opravdu je. Háček je v ceně. Tento model certifikovaného zámku vychází orientačně na 20 - 30 tisíc korun. Je to hodně? Řekl bych, že určitě ne. Výrobce tohoto unikátního zámku měl hodně velké investice do vývoje, zkoušek a certifikování. Během dalších let se určitě očekávají další certifikované zámky na otisk prstu a také snižování jejich ceny.


Automatické uzamykání a blokování otisků

    Uživatel může aktivovat funkce automatického uzamykání, dočasného odemknutí a dočasné deaktivace vybraných otisků. Zámek může také pracovat pouze v chráněném administrátorském režimu umožňujícím provádět nastavení pouze po ověření otisku administrátora.
    Velkou výhodou zámku BioEnter je rychlé otevírání – do 1 vteřiny – a snadné přidání nového uživatele. Kapacita paměti obsáhne až 1 000 otisků. Jednotlivé úkony jsou doprovázeny světelnou a akustickou signalizací. Důležité kroky jsou oznamovány hlasovou nápovědou v českém jazyce.
    Zámek lze otevřít použitím přístupového kódu při poranění prstu nebo v případě potřeby nouzového přístupu. V případě vybití vnitřní baterie lze použít externí 9V baterii pro otevření. V případě stavu nouze lze zámek mechanicky otevřít dodaným bezpečnostním klíčem.
    Biometrie je jedna z mladších technologií, ale přesto si rychle našla na trhu své místo. Když se řekne biometrie, každý ví o co jde. I když si asi představí zámek na vstupních dveřích do bytu, který se otevře otiskem prstu. Biometrie je širší. Je to rozpoznání uživatele podle specifických znaků těla. Takže také podle oka apod.


Po zaplacení obdržíte Vykupón, který uplatníte na e-shopu dodavatele slevy

    Už žádné klíče nebo dálkové ovládání, které snadno někde zapomenete nebo ztratíte! Biometrický zámek BioEnter pracuje na principu motorického odpojování vnější kliky. Jeho optický senzor snímá otisk vašeho prstu, který je jedinečný a nezaměnitelný.
    Biometrický zámek lze použít do vchodových, bytových a mezipokojových nebo permanentních kancelářských dveří. Lze jej také použít v sestavě s běžně dostupnými mechanickými zámky a vícebodovými lištami a také na panikových dveřích.
    Dnes na trhu je dostatek trezorů s biometrickým zámkem. Všechno jsou to ale necertifikované zámky z Číny. Nechytejte mne za slovo, když říkám Čína myslím i jiné země, ale význam je jasný? Čínské zámky sem proudí také přes Slovensko, Rakousko a Polsko. Obvykle na plechových skříňkách bez větší bezpečnosti. Koupíte v hobby marketech a u prodejců, kteří mají také poštovní schránky.


Posílíte bezpečnost svého bytu na maximum!

    Ve světě trezorové techniky se biometrie trochu opozdila. Nenašel se nikdo, kdo by jí věřil natolik, že by do ní investoval nemalé prostředky. Uvést totiž na trh nový certifikovaný trezorový zámek je složité. Nejdřív ho musíte vymyslet a postavit. Svému prototypu musíte důvěřovat, přeci jen se použije na trezory a tak musí být bezpečný a také spolehlivý. Když už takový zámek máte, tak se doručí do zkušebny, kdy se důkladně otestuje jak je bezpečný. Projde do nějaké třídy podle normy EN 1300. Pravděpodobně A nebo i bezpečnější třída B. Za zkoušky se zaplatí i kdyby zámek propadl. Potom se pokračuje masovou výrobou a uvedením na trh. U nové technologie bude nutné prolomit nedůvěru výrobců trezorů, prodejců a také samotných zákazníků. Celkové náklady na popsaný postup jsou statisíce.
    Biometrie je jistě líbivá technologie. Nemusíte si pamatovat žádná čísla a unikátní klíč si nosíte vždy s sebou. Má to ale také stinné stránky. Relativně mladá technologie může mít ještě "dětské" nemoci. U trezorů je situace ještě trochu složitější. Trezory jsou kvůli své bezpečnosti certifikované. K tomu je potřeba použít mimo jiné certifikovaný zámek. Přesto, že certifikovaných trezorových zámků je na trhu spousta, pořád se v podstatě opakují jen zámek na klíč, kombinační číselník nebo elektronická klávesnice.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00