Jak na věc


zánět dolních dýchacích cest

Přihlásit se přes sociální síť:

    Předpokládáme, že se vám tato prezentace líbila. Chcete-li si ji stáhnout, doporučte prosím tuto prezentaci svým přátelům v kterékoli sociální síti. Tlačítka jsou dole. Děkujeme.
    Angina provázející celková onemocnění - například u infekční mononukleózy (virové onemocnění způsobené EB virem) nebo záškrtu (onemocnění vyvolané toxinem bakterie Corynebacterium diphteriae, očkování proti záškrtu bylo zavedeno v roce 1946). Obraz zánětu mandlí je v tomto případě pouze součástí klinického obrazu.
    Akutní zánět nosní sliznice a nosohltanu - (rhinitis, pharyngitis) je způsobena respiračními viry a spojeno často s prochlazením, nebo jinými vlivy, které způsobí pokles odolnosti sliznice v dutině nosní a nosohltanu. Onemocnění probíhá jako místní zánět s hojnou vodnatou sekrecí, otokem sliznice, nemožností dýchat nosem. Pokud nedojde k uzdraven, může se přidat bakteriální infekce. Vodnatá sekrece se měni v mucinózní až hnisavou. Komplikací běžné rýmy mohou být:
     je to akutní onemocnění - dojde k zánětlivým změnám v plicní tkáni - má různé příčiny: infekce bakteriemi, viry, plísněmi, parazity nejčastěji šířením.


Prezentace na téma: "Záněty dolních dýchacích cest"— Transkript prezentace:

    Akutní zánět hrtanu (laryngitis acuta) onemocnění způsobené viry, je závažné u malých dětí, způsobuje inspirační dušnost. Obvykle začíná po běžné rýmě. Sliznice hrtanu je zarudlá, edematozně prosáklá, dochází ke zúžení hlasivkové štěrbiny a otoku hlasivek. Klinicky se projevuje štěkavým kašlem a inspiračním stridorem. Závažnějším, život ohrožujícím stavem je bakteriální zánět postihující nejvíce oblast příklopky hrtanové (epiglotitis acuta).
    Akutní zánět průdušek a průdušinek (bronchitis, bronchiolitis) - onemocnění závažné zejména u malých dětí a starých lidí, vzhledem k jejich malé funkční rezervě, kdy obstrukce (uzávěr) drobných průdušek zánětlivým exudátem nebo hnisem, vede ke snížení ventilace v poškozené části plic a tím k těžké dušnosti. Pokud onemocnění není zvládnuto může zánět přejít až na plicní parenchym (zánět plic - pneumonie) viz. samostatný článek.
    Zánět průdušnice (tracheitis) - se může vyskytnout izolovaně nebo jako komplikace zánětu horních dýchacích cest. Klinicky se projevuje bolestí za hrudní kostí a suchým dráždivým, později produktivním kašlem. Podle reakce imunitního systému se objeví i zvýšení tělesné teploty, případně horečka.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00