Jak na věc


zš brodek u přerova

Čeští učitelé nám koupili Temelín

    V rámci projektu OPVK44 jsme navázali spolupráci s mnohými základními školami, jejichž žáci k nám spolu s pedagogickým dozorem přijíždějí na půldenní návštěvu, při níž se na dvou či třech stanovištích seznámí s vybranými tématy z oblasti informačních technologií či elektroniky.
    ŠKOLA HLEDÁ ASISTENTA PEDAGOGA, úvazek 0,5. V případě zájmu, prosím, kontaktujte 222 365 075, nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
    Minulý týden připravil externí tým odborníků Ministerstvu školství podklad pro tvorbu vzdělávací strategie na rok 2030. V dokumentu s názvem Hlavní směry vzdělávací politiky upozorňují na to, že Česko dluží svým učitelům 500 miliard korun.
    Původní plán byl udělat si s kolegyněmi užitečný výlet, ale pak jsme usoudily, že celá ta akce by se vlastně mohla jmenovat „Sázíme lesy pro novou generaci a s novou generací“ a přizvaly jsme naše deváťáky a osmáky: Přidalo se k nám 23 dětí ochotných obětovat volnou sobotu a udělat něco pro svou budoucnost!
    Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.


Děti z mateřské školy pekly ve školní jídelně

    Ve středu 13. 11. 2019 se od 15.30 do 17.00 hod. uskuteční další setkání s budoucími prvňáčky Škola nanečisto. Na program se není nutné objednávat, stačí se v určenou hodinu dostavit do vestibulu školy a spolu s dětmi si vyzkoušet, jaké to je ve "velké" škole.
    Škola od roku 1993 funguje jako příspěvková organizace. Jedná se o veřejný sektor prospěsný lidem, do kterého se v poslední době vnáší prvky marketingu. Žákům je dáván větší prostor pro vyjádření svých názorů. Jsou vzdělávání podle školního vzdělávacího programu "Škola v Ráji - ráj ve škole".
    Dalo by se říci, že se posunula o velmi velký kus vpřed. Nelze opomenout nové myšlení, zápal a chuť zkoušet nové způsoby a metody v učení, snaha zlepšovat komunikaci s okolním, ale taky podporovat zdravou komunikaci na půdě školy.
    Dne 5. listopadu dopoledne strávila šestá třída v minulosti. Nemusela cestovat časem zpět, ale stačilo navštívit Středisko volného času v Litomyšli, kde byl pro děti připraven zajímavý interaktivní program z období pravěku.


Okresní triumf našich stolních tenistů

    Utvořit úzké vazby mezi pedagogy a žáky, školou a rodiči ratolestí navštěvující školu patří mezi základní pilíře budoucího vývoje. Do školy vpluly nové školní pomůcky, zvýšila se úroveň a kvalita výuky. Přibyla řada speciálních učeben k daným stěžejním předmětům. Opomíjitelný pochopitelně nemůže být neustálý masivní rozvoj informačních a komunikačních technologí, který se výrazně projevil nejenom na výuce samotné.
    Psal se 1. březen 1962 a 517 žáků usedlo poprvé do lavic v 18 třídách nově postavené školní budovy. Bylo to již 50. let a škola si připomenula toto výročí svého vzniku slavnostní akademií, která se uskutečnila 24.5. 2012 v MDK v Karviné - Novém Městě. Patříme mezi nejstarší základní školy statutarního města Karviná. Působíme v lokalitě Ráj.
    Vážení rodiče. Od pondělí 23. 9. bude zahájen provoz ve třech odděleních Mateřské školy. Provoz do úplného ukončení rekonstrukce bude do jisté míry v provizorních podmínkách. Ale nebojte se, o bezpečnost dětí bude postaráno. Provoz bude takto:
    Pokud už nevíte, jaké uživatelské jméno nebo jaký email jste zvolili při registraci, nebo pokud máte nový email, který chcete v systému zaregistrovat, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Přípravné kurzy na přijímací zkoušky

    Za dobu své existence jsme vychovali spoustu nadaných a talentových žáků, kteří jsou dnes na nejrůznějších funkcích pracovního procesu. Během neodvratně ubíhajících let se z mnoha žáků stali rodiče a jejich děti navštěvují tutéž školu, sedávají v týchž třídách. Něco zůstává neměnné, jiné se naopak mění velmi rychle.
    Soutěžní klání je určeno pro žáky z 9. tříd a zručné žáky nižších tříd se zájmem o techniku. Žáci vyrobí jednoduché elektronické zařízení a uvedou jej do provozu.
    Naše škola se zapojila do projektu ISIC školám, který se od roku 2017 rozšířil i na základní školy, jejichž žáci mohou využívat stejné benefity jako starší vrstevníci na středních a vysokých školách.
    Nedávno jsme měli ve školní jídelně moc příjemnou návštěvu našich nejmenších strávníků. Děti si u nás zkusily udělat koláčky. Vybrat si mohly že tří druhů skládání, ale nejoblíbenější byla naplň maková.
    Ve Světnici čp. 8 bylo ve středu 16. 10. velmi příjemně. Program Práce se lnem a vlnou zaujal naše třeťáky. Naučili se zde spoustu věcí o tkaní, pěstování rostlin, o historii našeho regionu. Hlavní částí však bylo tkaní pomocí jednoduchého rámu, který nahrazuje skutečný tkalcovský stav.


V průběhu let působili na škole tito ředitelé:

    Družstvo starších žáků ve složení Jakub Renza, Filip Stráník, Lukáš Novotný a Petr Kárský slaví senzační vítězství v okresním finále soutěže základních škol ve stolním tenisu a v úterý 5. 11. je čeká konfrontace na krajské úrovni. Gratulujeme.
    Za 50. let prošlo školní budovou mnoho kvalitních pedagogů. Někteří zůstali, aby předávali své zkušenosti a vědomosti karvinským dětem, někteří šli šířit české školství za hranice republiky ( USA, Filipiny, Německo...). Jiní zase pro své zkušenosti se stali třeba poradci na ministerstvu, rozšířili řady zaměstnanců ČŠI, stali se vysokoškolskými učiteli, řediteli středních škol nebo redaktory České televize a tiskových agentur. I naši žáci nám dělají radost. Najdeme je mezi lékaři, právníky, mnozí jsou dnes našimi kolegy, stali se členy zastupitelstev, ale také jsou na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.
    V pátek 18. října se naši žáci vydali na Borneo, ovšem jen pomyslně. Tento exotický ostrov před časem navštívili manželé Kateřina a Miloš Motani a nyní přijeli do Sebranic, aby se s námi podělili o své zajímavé zážitky.


Je namístě si položit otázku, kam se škola za ty roky posunula?

    Ve středu 23. 10. jsme jeli s pátou třídou na exkurzi do Prahy. Vyjížděli jsme velice brzy, už v pět ráno. Vlakem jsme dojeli do Prahy na hlavní nádraží, odkud jsme pokračovali na Letiště Václava Havla, terminál 3. Zde se nás ujala  paní průvodkyně, s kterou jsme měli dvouhodinovou exkurzi.
    Ve škole funguje i školní žákovský parlament. Škola se v neposlední řadě zapojuje do mnoha projektů, školních i mimo školních činností. Nezanedbatelná není ani charitativní činnost školy, za kterou získala v roce 2010 prestižní "Cenu Ď", kterou si žáci převzali na slavnostním galavečeru ve Stavovském divadle v Praze. O aktivitách pedagogů i žáků školy se můžete dozvědět prostřednictvím našich stránek.
    Nemám vůbec žádný účet:Všichni nově nastupující žáci a jejich zákonní zástupci obdrží při nástupu do školy jednorázový PIN, který slouží k vytvoření uživatelského účtu. Tento PIN spolu s podrobným návodem bude k dispozici vždy na úvodních třídních schůzkách v prvních třídách, pro vyšší ročníky pak po dohodě u třídních učitelů. 
    Ve středu 16. 10. se někteří žáci osmé a deváté třídy zúčastnili celostátní soutěže Přírodovědný klokan. Otázky ze zeměpisu, přírodopisu, matematiky a fyziky byly rozděleny podle náročnosti za 3, 4 a 5 bodů. Žáci mohli maximálně dosáhnout 120 bodů.


Kvalit a umu našich pedagogů si všimla i Rada statutárního města Karviná a ocenila za pedagogickou činnost následující pedagogy:

    Kromě ukázkových hodin odborné výuky u nás také nabízíme možnost předvedení výrobků a dalších prací našich žáků přímo ve vaší škole. Současně s tím můžeme u vás uspořádat výuku vedenou našimi odbornými učiteli.
    © 2019 Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná, Kontaktovat webmastera, Mapa stránekANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO
    Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na stovky pedagogů, kteří v průběhu života školy významným způsobem ovlivňovali a dotvářeli charakter a myšlení tisíců žáků.
    Mám zablokovaný účet:Účet se po 60 minutách odblokuje automaticky. (Může nastat při opakovaném chybném zadání hesla - typicky nechtěně zapnutý nebo vypnutý CapsLock/NumLock.)
    Budova bude otevřena od 7. 40 do 7.55. Nikdo ze žáků ani zaměstnanců školy se nebude pohybovat po staveništi, s výjimkou pracovníků ŠJ (zásobování) a správních zaměstnanců (přístup ke kontejnerům). Pro odpolední zájmovou činnost v tělocvičně budou všichni využívat zahradní branku vedle hlavního vchodu a cestu kolem budovy k venkovnímu schodišti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00