Jak na věc


zš brodek u přerova

Je namístě si položit otázku, kam se škola za ty roky posunula?

    Psal se 1. březen 1962 a 517 žáků usedlo poprvé do lavic v 18 třídách nově postavené školní budovy. Bylo to již 50. let a škola si připomenula toto výročí svého vzniku slavnostní akademií, která se uskutečnila 24.5. 2012 v MDK v Karviné - Novém Městě. Patříme mezi nejstarší základní školy statutarního města Karviná. Působíme v lokalitě Ráj.
    Ve středu 16. 10. se někteří žáci osmé a deváté třídy zúčastnili celostátní soutěže Přírodovědný klokan. Otázky ze zeměpisu, přírodopisu, matematiky a fyziky byly rozděleny podle náročnosti za 3, 4 a 5 bodů. Žáci mohli maximálně dosáhnout 120 bodů.
    Ve Světnici čp. 8 bylo ve středu 16. 10. velmi příjemně. Program Práce se lnem a vlnou zaujal naše třeťáky. Naučili se zde spoustu věcí o tkaní, pěstování rostlin, o historii našeho regionu. Hlavní částí však bylo tkaní pomocí jednoduchého rámu, který nahrazuje skutečný tkalcovský stav.
    Dne 5. listopadu dopoledne strávila šestá třída v minulosti. Nemusela cestovat časem zpět, ale stačilo navštívit Středisko volného času v Litomyšli, kde byl pro děti připraven zajímavý interaktivní program z období pravěku.
    Minulý týden připravil externí tým odborníků Ministerstvu školství podklad pro tvorbu vzdělávací strategie na rok 2030. V dokumentu s názvem Hlavní směry vzdělávací politiky upozorňují na to, že Česko dluží svým učitelům 500 miliard korun.


Základní škola a Mateřská škola Školská, Karviná, p.o.

    Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na stovky pedagogů, kteří v průběhu života školy významným způsobem ovlivňovali a dotvářeli charakter a myšlení tisíců žáků.
    Dalo by se říci, že se posunula o velmi velký kus vpřed. Nelze opomenout nové myšlení, zápal a chuť zkoušet nové způsoby a metody v učení, snaha zlepšovat komunikaci s okolním, ale taky podporovat zdravou komunikaci na půdě školy.
    Původní plán byl udělat si s kolegyněmi užitečný výlet, ale pak jsme usoudily, že celá ta akce by se vlastně mohla jmenovat „Sázíme lesy pro novou generaci a s novou generací“ a přizvaly jsme naše deváťáky a osmáky: Přidalo se k nám 23 dětí ochotných obětovat volnou sobotu a udělat něco pro svou budoucnost!
    Utvořit úzké vazby mezi pedagogy a žáky, školou a rodiči ratolestí navštěvující školu patří mezi základní pilíře budoucího vývoje. Do školy vpluly nové školní pomůcky, zvýšila se úroveň a kvalita výuky. Přibyla řada speciálních učeben k daným stěžejním předmětům. Opomíjitelný pochopitelně nemůže být neustálý masivní rozvoj informačních a komunikačních technologí, který se výrazně projevil nejenom na výuce samotné.


Okresní triumf našich stolních tenistů

    Družstvo starších žáků ve složení Jakub Renza, Filip Stráník, Lukáš Novotný a Petr Kárský slaví senzační vítězství v okresním finále soutěže základních škol ve stolním tenisu a v úterý 5. 11. je čeká konfrontace na krajské úrovni. Gratulujeme.
    Za 50. let prošlo školní budovou mnoho kvalitních pedagogů. Někteří zůstali, aby předávali své zkušenosti a vědomosti karvinským dětem, někteří šli šířit české školství za hranice republiky ( USA, Filipiny, Německo...). Jiní zase pro své zkušenosti se stali třeba poradci na ministerstvu, rozšířili řady zaměstnanců ČŠI, stali se vysokoškolskými učiteli, řediteli středních škol nebo redaktory České televize a tiskových agentur. I naši žáci nám dělají radost. Najdeme je mezi lékaři, právníky, mnozí jsou dnes našimi kolegy, stali se členy zastupitelstev, ale také jsou na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.
    ŠKOLA HLEDÁ ASISTENTA PEDAGOGA, úvazek 0,5. V případě zájmu, prosím, kontaktujte 222 365 075, nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Čeští učitelé nám koupili Temelín

    Kromě ukázkových hodin odborné výuky u nás také nabízíme možnost předvedení výrobků a dalších prací našich žáků přímo ve vaší škole. Současně s tím můžeme u vás uspořádat výuku vedenou našimi odbornými učiteli.
    V pátek 18. října se naši žáci vydali na Borneo, ovšem jen pomyslně. Tento exotický ostrov před časem navštívili manželé Kateřina a Miloš Motani a nyní přijeli do Sebranic, aby se s námi podělili o své zajímavé zážitky.
    Za dobu své existence jsme vychovali spoustu nadaných a talentových žáků, kteří jsou dnes na nejrůznějších funkcích pracovního procesu. Během neodvratně ubíhajících let se z mnoha žáků stali rodiče a jejich děti navštěvují tutéž školu, sedávají v týchž třídách. Něco zůstává neměnné, jiné se naopak mění velmi rychle.
    Ve středu 13. 11. 2019 se od 15.30 do 17.00 hod. uskuteční další setkání s budoucími prvňáčky Škola nanečisto. Na program se není nutné objednávat, stačí se v určenou hodinu dostavit do vestibulu školy a spolu s dětmi si vyzkoušet, jaké to je ve "velké" škole.
    Soutěžní klání je určeno pro žáky z 9. tříd a zručné žáky nižších tříd se zájmem o techniku. Žáci vyrobí jednoduché elektronické zařízení a uvedou jej do provozu.


Děti z mateřské školy pekly ve školní jídelně

    Ve škole funguje i školní žákovský parlament. Škola se v neposlední řadě zapojuje do mnoha projektů, školních i mimo školních činností. Nezanedbatelná není ani charitativní činnost školy, za kterou získala v roce 2010 prestižní "Cenu Ď", kterou si žáci převzali na slavnostním galavečeru ve Stavovském divadle v Praze. O aktivitách pedagogů i žáků školy se můžete dozvědět prostřednictvím našich stránek.
    Škola od roku 1993 funguje jako příspěvková organizace. Jedná se o veřejný sektor prospěsný lidem, do kterého se v poslední době vnáší prvky marketingu. Žákům je dáván větší prostor pro vyjádření svých názorů. Jsou vzdělávání podle školního vzdělávacího programu "Škola v Ráji - ráj ve škole".
    Mám zablokovaný účet:Účet se po 60 minutách odblokuje automaticky. (Může nastat při opakovaném chybném zadání hesla - typicky nechtěně zapnutý nebo vypnutý CapsLock/NumLock.)
    Nemám vůbec žádný účet:Všichni nově nastupující žáci a jejich zákonní zástupci obdrží při nástupu do školy jednorázový PIN, který slouží k vytvoření uživatelského účtu. Tento PIN spolu s podrobným návodem bude k dispozici vždy na úvodních třídních schůzkách v prvních třídách, pro vyšší ročníky pak po dohodě u třídních učitelů. 


Přípravné kurzy na přijímací zkoušky

    Ve středu 23. 10. jsme jeli s pátou třídou na exkurzi do Prahy. Vyjížděli jsme velice brzy, už v pět ráno. Vlakem jsme dojeli do Prahy na hlavní nádraží, odkud jsme pokračovali na Letiště Václava Havla, terminál 3. Zde se nás ujala  paní průvodkyně, s kterou jsme měli dvouhodinovou exkurzi.
    Nedávno jsme měli ve školní jídelně moc příjemnou návštěvu našich nejmenších strávníků. Děti si u nás zkusily udělat koláčky. Vybrat si mohly že tří druhů skládání, ale nejoblíbenější byla naplň maková.
    Vážení rodiče. Od pondělí 23. 9. bude zahájen provoz ve třech odděleních Mateřské školy. Provoz do úplného ukončení rekonstrukce bude do jisté míry v provizorních podmínkách. Ale nebojte se, o bezpečnost dětí bude postaráno. Provoz bude takto:
    Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.
    V rámci projektu OPVK44 jsme navázali spolupráci s mnohými základními školami, jejichž žáci k nám spolu s pedagogickým dozorem přijíždějí na půldenní návštěvu, při níž se na dvou či třech stanovištích seznámí s vybranými tématy z oblasti informačních technologií či elektroniky.


Práce se lnem a vlnou zaujala naše třeťáky

    Pokud už nevíte, jaké uživatelské jméno nebo jaký email jste zvolili při registraci, nebo pokud máte nový email, který chcete v systému zaregistrovat, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    © 2019 Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná, Kontaktovat webmastera, Mapa stránekANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO
    Budova bude otevřena od 7. 40 do 7.55. Nikdo ze žáků ani zaměstnanců školy se nebude pohybovat po staveništi, s výjimkou pracovníků ŠJ (zásobování) a správních zaměstnanců (přístup ke kontejnerům). Pro odpolední zájmovou činnost v tělocvičně budou všichni využívat zahradní branku vedle hlavního vchodu a cestu kolem budovy k venkovnímu schodišti.
    Naše škola se zapojila do projektu ISIC školám, který se od roku 2017 rozšířil i na základní školy, jejichž žáci mohou využívat stejné benefity jako starší vrstevníci na středních a vysokých školách.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00