Jak na věc


zatím dobrý jan novák

Ford Kuga 2012: nová generace je venku, zatím jako model Escape

    Stať o vzhledu bychom měli za sebou, co technika? V tomto případě už Ford tak sdílný (pokud tedy správně považujeme za sdílnost uvolnění více než 90 fotek exteriéru i interiéru), to klíčové ale snad víme. Vůz opět využívá platformy Focusu, což by mu snad mělo znovu zajistit solidní jízdní agilitu. A to i přesto, že je ve srovnání s dosavadní generací Kugy o nějakých 10 centimetrů delší a má přijít i s obdobně prodlouženým rozvorem náprav (přesná čísla neznáme). To by mělo zajistit více prostoru pro posádku i zavazadla - 562 litrů v základním uspořádání interiéru a 1 115 litrů po sklopení zadních sedadel.
    Pokud nás sledujete pravidelně, není pro vás výše zmíněné žádným překvapením. Již v říjnu jsme totiž avizovali, že Ford v rámci strategie One Ford představí na druhé straně Atlantiku ještě letos model Escape, který bude mít úplně stejné technické základy i vzhled jako nová generace zdejší Kugy. Kompaktní SUV v tomto směru následuje nový Focus, který se stal prvním „globálním” vozem značky a netřeba mít pochyb o tom, že podobných společných modelů bude postupem času přibývat. Doba neustálého snižování nákladů si to zkrátka žádá.
    To je v zásadě vše, co v tuto chvíli o novém Escapu resp. nové Kuze (to zní příšerně...) víme nebo, dále se Ford chlubí už jen bezpečnostní a komfortní výbavou, z níž dva nejprotěžovanější prvky (otevírání víka zavazadelníku „kopancem” a palubní systém MyFord Touch) už nám stihl představit dříve.


Kompletí fotogalerie nového Fordu Escape/Kuga a konceptu Vertrek

    Interiér vozu jsme mohli z větší části spatřit již na jednom z předchozích upoutávkových videí, a tak nebudeme dělat překvapené. Faktem každopádně je, že zde odvaha designérům nechyběla, nejsme si ale úplně jisti, jak moc jsou velmi komplikované tvary hlavně horní poloviny palubní desky účelné. Fanoušky seriálů jako je Star Trek či filmové série o hvězdných válkách by ale potěšit měly - místo Escape nebo Kuga by se novinka klidně mohla jmenovat Enterprise a nikdo uvnitř sedící by se tomu nedivil.
    To ale bylo také všechno, co jsme s větším předstihem o novém Fordu Kuga věděli. Automobilka nám později ještě trochu otevřela oči představením zavazadlového prostoru a jeho otevírání, pomohlo i pár uniklých materiálů a představení interiéru, leccos o zevnějšku naznačily i vzpomínky na koncept Vertrek, jehož snímky najdete pro srovnání níže. Nicméně konečný vzhled nové Kugy zůstával tajemstvím. Tedy až dodnes, to se totiž Ford rozhodl vůz alespoň virtuálně představit těsně před jeho světovou premiérou na autosalonu v Los Angeles. Tak se pojďme podívat, co nabídne.
    Další detaily o Escapu bychom se měli dozvědět v Los Angeles, na detailní specifikace jeho evropské sestřičky si musíme počkat skoro až do jara do Ženevy.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00