Jak na věc


zdeny dum na klic do 4 milionu

Nové projektyNové studie a projekty RD...

    Rychleji se dá postavit dřevostavba. Ta může vyrůst už během pár dní, kdežto u zděné stavby trvá realizace měsíce. Zděná stavba používá technologie, které si vyžadují přestávky. Rychlost růstu zděné stavby může ovlivnit také nepříznivé počasí.
    Tepelně akumulační vlastnosti hrají jednoznačně na stranu zděné stavby. Používaná technologie zajišťuje výborné izolační vlastnosti, které zajistí, že v létě se teplota uvnitř domu bude držet příjemně dole a v zimě se teplo v domu zas lépe udrží.
    Jak už tomu bývá, každý typ konstrukce má své zastánce i odpůrce. Pokud právě stojíte před otázkou, zda zvolit zděný dům nebo dřevostavbu, nečekejte jednoznačnou odpověď.
    Tato konstrukce se někdy nazývá také jako dvouplášťová. Spočívá ve vrstvení materiálů s různou povahou. Výsledkem je komplexní řešení, zajišťující stabilitu i tepelnou izolaci.
    Zděné domy jsou stavěny poměrně jednoduchou technologií, takže není problém řešit zděnou stavbu svépomocí. Dřevostavby jsou z hlediska technologie obtížnější. Velmi při nich záleží na přesném dodržení detailů stavby.


Odolné rodinné domy s dlouhou životností

    Každý má své pro a proti. Jejich srovnání může být zavádějící, záleží na spoustě individuálních faktorů. Vezměte proto v úvahu vlastnosti obou variant a rozhodněte se podle svého zdravého rozumu.
    Nemusíte se bát, že jsou zděné stavby zastaralé a nepřináší moderní technologii. Zděné stavby prošly v posledních letech výrazným vývojem a svým majitelům nabízí současně velice komfortní řešení.
    I v otázce ceny se plusový bod přičítá na stranu dřevostavby. Cena je ale také individuální položkou. U zděné stavby můžete ušetřit například i v případě, rozhodnete-li se pro řešení svépomocí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00