Jak na věc


zubaři kteří přijímají nové pacienty praha

Stále máte strach navštívit zubaře?

    A navíc – návštěvou zubaře Liberec se vyvarujete zbytečné bolesti z neošetřených zubů, která umí být velmi nepříjemná. Takové bolesti je lépe předejít.
    Proto když přestaly být povinné školní preventivní prohlídky, přestal chodit k zubaři úplně. "Nemohl jsem ani projít kolem ordinace zubního lékaře, aniž bych nebyl ve stresu," říká.
    Návštěva zubaře v Liberci nebude zdaleka tak bolestivá, jak byste očekávali. Z rozhovorů s našimi pacienty víme, že i ty nejobávanější postupy jako je extrakce kořenového kanálku nebo zubu moudrosti vyvolávají před zákrokem zbytečné strachy. Pacienti očekávají mnohem více nepohodlí, než ve výsledku skutečně zažijí.
    Všichni zaměstnanci stále pracují na svém profesním, ale i osobním růstu. Lékaři, dentální hygienistky a zubní asistentky se pravidelně školí na akcích pořádaných Českou stomatologickou komorou, ale i jinými profesními sdruženími. Všichni naši lékaři jsou členy ČSK.
    Analytici odhadují, že něco mezi 5% až 8% Čechů se snaží vyhnout zubaři ze strachu úplně. Vyšší procento - asi 20% Čechů, pak má natolik velké obavy, že půjdou k zubaři pouze tehdy, pokud je to nezbytně nutné.


Strach ze zubaře vede k zanedbávání prevence

    Janu Kolářovi z Liberce bylo 9 let, když se mu jeho tehdejšímu zubaři nepodařilo správně anestetizovat zadní stoličku při extrakci. Výsledkem byl Janův celoživotní strach ze zubních lékařů, který dosáhl vrcholu v jeho 20 letech.
    Strach ze zubaře často nepramení ani tak z bolestivé zkušenosti, jako z pocitu nedostatečné kontroly nad tím, co se bude v zubařově křesle dít. Zubař se vznáší nad vámi v situaci, kdy lze jen těžko mluvit, nebo se nějak vyjádřit. To mnoho lidí těžko snáší.
    Proto v naší ordinaci zubaře Liberec nejdříve s pacientem pohovoříme o jeho potřebách a vysvětlíme mu, co můžeme udělat pro to, aby se cítil pohodlněji.
    Na naší klinice se o Vás postará tým špičkových zubařů. Víme, že svěřit se do péče zubaře, je pro mnoho lidí nelehkou záležitostí. Z návštěvy u nás nemusíte mít žádné obavy, našim pacientům nabízíme kromě profesionálních služeb i velmi příjemné prostředí.
    Mnoho zubních lékařů navíc podporuje vznik zbytečné úzkosti u pacientů, protože předpokládají, že všichni pacienti mají podobné prahy bolestivosti a zvládnou postupy léčby zubů stejně. Mnoho fobií ze zubařů a jejich zákroků by vůbec nevzniklo, kdyby na straně lékaře nechyběla asertivita.


Konzultace strachu před zásahem

    Naštěstí je většina zubařů speciálně vyškolena v zacházení s pacienty. Zubař má k dispozici různé metody léčby zubů, které vedou ke snížení bolesti a zmírnění strachu pacienta v zubařském křesle.
    Zuby ho ale dohnaly do ordinace zubaře v Liberci nakonec samy. V jeho 38 letech ho začala trápit konstantní bolest zubů. "Byl jsem úplně ochrnutý. Nemohl jsem jíst, spát ani myslet," říká Jan Kolář. "Ze začátku ale bylo mnohem snazší přijmout bolest i potlačit nevolnost. Strach byl silnější," dodává.
    Mnoho zubařů nemá trpělivost s bázlivými pacienty. Pokud kvůli tomu přemýšlíte o změně zubaře, přijďte se k nám nejdříve podívat na konzultaci. Popovídáte si se zubařem v Liberci o tom, proč máte strach. Zubař vám vysvětlí, jaké metody léčby zubů v naší ordinaci používáme, a proč u nás trpět nebudete.
    Zhruba dvě třetiny pacientů trápí strach způsobený špatnou zkušeností získanou v zubní ordinaci. Další třetina pak má jiné problémy, kvůli kterým může být strach ze zubaře nepříjemný vedlejší účinek. 


Léčba strachu ze zubních lékařů

    Důsledky ale mohou jít daleko nad rámec bolesti zubů nebo ztracených zubů. Onemocnění dásní – parodontóza, je závažná infekce, která může mít vliv i na jiné části těla. Studie prokázaly souvislost paradontózy s dalšími nemocemi, včetně onemocnění srdce, mrtvice a cukrovky 2. typu.
    Sem patří různé poruchy nálad a úzkostné stavy, zneužívání návykových látek či posttraumatické stresové zkušenosti. Zubaře se často bojí i oběti domácího násilí nebo oběti sexuálního zneužívání v dětství.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00